TV8’de ekrana gelen “Yemekteyiz” ve “Masterchef” yarışmaları ile ünlenen ve Papağana yaptığı işkence videosunu sosyal medya hesabından paylaşarak tüm Türkiye’nin tepkini çeken Murat Özdemir, polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Sağlık kontrolünden getirildiği esnada Acun Ilıcalı’ya seslenen Özdemir’den Tarım ve Orman Bakanlığı da şikayetçi oldu.

Özdemir sabah saatlerinde Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi.

Sponsorlu

Ters kelepçeli olarak adliye binasına getirilen Özdemir, basın mensuplarının soruları üzerine “Elimi ısırdı. Ben bir şey yapmadım” dedi.

Geceyi Beşiktaş Asayiş Büro Amirliği’nde geçiren Murat Özdemir’in “Katıldığım yarışmada haksız yere diskalifiye edildim. Daha sonra kendimi toparlayamadım. Psikolojim bozuldu. Dün de alkol aldım. Onun da etkisiyle ne yaptığımı bilmiyorum” dediği öğrenildi.

Bakan Pakdemirli: ‘Videoyu üzüntüyle izledim’

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yaşanan olayla ilgili yaptığı açıklamada, “Toplumda infial uyandıran ve vicdanlarımızı derinden sarsan videoyu üzüntüyle izledim. İlgili şahıs hakkında Bakanlık olarak suç duyurusunda bulunulması için talimat verdim. Ayrıca şiddet gören papağanın güvenli bir ortama alınması için de Bakanlık olarak girişimlere başladık” ifadelerini kullandı.

Acun: İnsan müsveddesi

MasterChef’ten diskalifiye edilen Murat Özdemir, ‘Acun baba diyeceksin’ ifadesiyle papağanına işkence etmişti. Gelen tepkiler sonrası gözaltına alınan Özdemir, karakola giderken yine ‘Acun’ diye bağırmıştı.

Acun Ilıcalı, Özdemir için ‘İnsan müsveddesi’ dedi.

*Hayvanlara yönelik kötü muamele ve işkence görüntülerini yayın ilkelerimiz gereği paylaşmıyoruz.