CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, HDP Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ı Edirne Cezaevi’nde ziyaret ettikten sonra Hakkari’ye gideceğini açıkladı.

CHP’li İnce’nin HDP’li Demirtaş’ı ziyareti ‘kardeşliği pekiştirmek’ şeklinde yorumlanıyor.

Muharrem İnce

Muharrem İnce’nin seçim kampanyasıyla ilgili detaylar netleşmeye başladı.

Çarşamba günü Edirne’ye giderek HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ı cezaevinde ziyaret edecek olan İnce, burada bir miting de düzenleyecek.

İnce’nin Edirne’den sonraki programı için ilk olarak Diyarbakır planı yapıldı. Fakat 10 Mayıs Perşembe günü Diyarbakır’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla bu kente alınan Türkiye Ziraat Kupası final maçı oynanacak.

Erdoğan’ın maçı izlemek için Diyarbakır’a gitme ihtimali var.

Bu ihtimal üzerine programların çakışmaması için Diyarbakır yerine Hakkari’ye gitmeye karar verildi. İnce’nin seçim kampanyası kapsamında ileri bir tarihte Diyarbakır’a da gitmesi bekleniyor.

 

‘DEMİRTAŞ’I ZİYARET KARDEŞLİĞİ PEKİŞTİRECEK’

‘Demirtaş’ın yasal bir siyasi partinin genel başkanı iken düşünceleri nedeniyle cezaevinde olmaması gerektiği’ görüşünü dile getiren CHP Hakkari İl Başkanı Aytekin Karahanlı, İnce’nin Demirtaş’ı ziyaretinin de ‘Kardeşliği pekiştirmek’ adına önem taşıdığını, bölgede olumlu karşılanacağını ifade etti.

Karahanlı, İnce’nin ilk turda AK Parti’nin üzerinde oy alacağını, 2’nci tura kalırsa da da bölgedeki oylarının yüzde 80’ini alacağını belirtti.