Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki CHP ilk kez Diyarbakır’dan ciddi anlamda yüksek oy olacağını düşünüyor.

Diyarbakır halkını ve bölgedeki diğer seçmenleri gerek davranışlarıyla gerekse söylemleriyle etkilemeyi başaran İnce, Erdoğan karşısında Kürtlerin ikinci turda bir alternatifi olabilir mi?

Zira seçimin ikinci tura taşınmasıyla birlikte Kürt oylarının galibi belirleyeceği aşikar.

Demirtaş’ı ziyaret ederek Kürt seçmenden takdir alan İnce, zaman zaman anadilde eğitim konusunda da konuşmalar yaparak bölge halkının dikkatini çekmeyi çalışıyor.

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, bugün ise Diyarbakır’a geliyor. İstasyon Meydanı’nda mitinge katılacak olan İnce’nin daha sonra Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’ı ziyaret etmesi bekleniyor.

Muharrem İnce’nin Diyarbakır mitingini Via Haber Facebook sayfasından canlı yayınla naklen izleyebileceksiniz. Bunun için lütfen Facebook’ta Via Haber sayfası için canlı yayın bildirimlerini açtığınızdan emin olun.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Diyarbakır’da yapacağı mitinge hazırlanıyor. İnce’nin miting pazartesi günü (11 Haziran) saat 17.00’de İstasyon Meydanı’nda gerçekleşecek.

CHP Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Sayın, miting için hazırlıkların devam ettiğini aktardı.

Diyarbakır merkez ve ilçelerinde miting için çalışma yürüttüklerini belirten CHP’li Sayın, “Gittiğimiz her yerde insanlarımızı mitinge davet ediyoruz, broşürler dağıtıyoruz. Sivil toplum kurumlarıyla görüşmeler yapıyoruz. Diyebilirim ki Muharrem Bey’in Diyarbakır’a gelecek olması insanlarımızda heyecan yarattı” ifadelerini kullandı.

CHP, mitinge katılımın yüksek olacağını düşünüyor.

Sayın, İstasyon Meydanı’nda düzenlenecek mitinge Diyarbakır halkının ilgi göstereceğine kuşkusu olmadığını da dile getirdi.

Muharrem İnce’nin Demirtaş’ı cezaevinde ziyaret etmesi ve Kürt meselesi hakkında söyledikleriyle Diyarbakır halkının sempatisini kazandığını söyleyen Sayın, bunun seçim sonuçlarına da yansıyacağını öne sürdü.