Mitch McConnell düştükten sonra fizik tedavi rehabilitasyonundan serbest bırakıldı

Washington (CNN) Senato Azınlık Lideri Mitch McConnell Cumartesi günü yaptığı açıklamada, bu ayın başlarında bir sarsıntı ve kaburga kırılması nedeniyle yatarak tedavi gören bir fizik tedavi tesisinden taburcu edildiğini söyledi.

McConnell yaptığı açıklamada, “İyi dilekleri için herkese içtenlikle teşekkür etmek istiyorum. Bugün yatarak fizik tedaviyi erken bitirdiğimi ve evde olduğum için mutlu olduğumu söylemekten mutluluk duyuyorum.”

“Fizyoterapistlerimin tavsiyelerine uyarak, önümüzdeki birkaç gün Kentuckians ve Cumhuriyet Konvansiyonu için evden çalışacağım. Senato’daki meslektaşlarım ve ekibimle sık sık iletişim halindeyim. Şahsen olmayı dört gözle bekliyorum. Yakında Senato.”

Bir McConnell yardımcısının CNN’e verdiği demeçte, McConnell’in bu hafta Washington, D.C.’deki evinden çalışacağını ve iki haftalık aradan önce Senato’ya dönmesinin beklenmediğini söyledi.

Senato Azınlık Lideri, bu ayın başlarında bir akşam yemeği etkinliğinde takılıp düştükten sonra hastaneye kaldırıldı. Birkaç gün hastanede kaldı. Ardından yatarak tedavi gören bir rehabilitasyon merkezinde fizik tedaviye başladı.

Daha önce bir McConnell yardımcısı, 81 yaşındaki Senato Cumhuriyetçi liderinin tesiste kalış süresinin “başkanın doktorları ve terapistleri” tarafından belirleneceğini söyledi. Asistan, “Hastanede kaldıktan sonra, bir haftadan iki haftaya kadar herhangi bir yerde olabilen, gücü geri kazanmak için fizik tedaviye sahip olmak çok yaygın” dedi.

McConnell ile görüşen Cumhuriyetçi senatörler, CNN’e işe geri dönmek istediğini söylediler. Teksas Senatosu. John Cornyn geçtiğimiz günlerde McConnell’in Kongre Binası’na dönme konusunda “biraz tereddütlü” olduğunu söyledi ve Güney Dakota’lı bir Cumhuriyetçi olan Senato Azınlığı Whip John Thune geri dönmeye “hevesli” olduğunu belirtti.

Bu McConnell’in ilk düşüşü değil. 2019’da Kentucky’deki evinde düşerek omzunu kırdı.

Sadece üst düzey bir Cumhuriyetçi senatör değil. Koridorun karşısında, 89 yaşındaki California Senatörü. Dianne Feinstein, hastanede kısa bir süre kaldıktan sonra evinde zona hastalığından iyileşiyor. ve Pensilvanya Demokratik Sen. John Fetterman Walter Reed, Ulusal Ordu Tıp Merkezi’nde klinik depresyon nedeniyle yatarak tedavi görüyor.

READ  Yelp, AutoZone, Lowe ve daha fazlası

Bu hikaye ek bilgilerle güncellendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir