Miss Turkey 2017 kraliçesi seçilen Itır Esen’in, sosyal medya hesabından daha önce paylaştığı tweet nedeniyle tacı geri alındı.

Miss Turkey 2017 Yarışması’nda birinci seçilen Itır Esen’in tacı, sosyal medyada 15 Temmuz ile ilgili attığı bir tweet nedeniyle geri alındı.

Miss Turkey basın ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre, geçen gece düzenlenen törende “Miss Turkey World” kraliçesi seçilen Itır Esen’in, Twitter üzerinden 15 Temmuz ile ilgili yaptığı bir paylaşımın incelemeye alındığı kaydedildi.

İşte O Paylaşım:

Itır Esen’in 15 Temmuz tweeti

Esen’in tacının alınmasının ardından jüri puanlamasına göre ikinci olan Aslı Sümen birinci, puanlama sırasında üçüncü olan Pınar Tartan ikinci, dördüncü sırada yer alan Yasemin Çoklar ise üçüncü oldu.

Sponsorlu

Miss Turkey tarafından Itır Esen’in Miss Turkey güzeli seçilmesinden sonra fark edilen tweetin gerçek olup olmadığı uzun saatler boyunca araştırıldı. Miss Turkey Başkanı Can Sandıkçıoğlu yaptığı açıklamada; “Üzülerek duyuruyoruz ki bu tweetin Itır Esen tarafından atıldığı kanaatine varılmıştır. Kuruluş amacı Türkiye’yi dünya çapında tanıtmak ve imajına katkıda bulunmak olan Miss Turkey Organizasyonu’nun böyle bir paylaşımı kabul etmesi mümkün değildir.” dedi ve bu sebeple tacının geri alındığını söyledi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Miss Turkey Başkanı Can Sandıkçıoğlu, kuruluş amacı Türkiye’yi dünya çapında tanıtmak ve imajına katkıda bulunmak olan yarışmanın organizasyonunun böyle bir paylaşımı kabul etmesinin mümkün olmadığını belirtti. Sandıkçıoğlu, bu sosyal medya paylaşımı nedeniyle Itır Esen’in tacının geri alındığını bildirdi.

Itır Esen’den Açıklama

Tacı geri alınması üzerine Esen, sosyal medya üzerinden şu açıklamayı yaptı:

Itır Esen’den açıklama

Itır Esen Kimdir?

1999 doğumlu Itır Esen, seslendirme sanatçısı Hayri Esen’in torunu ve aynı zamanda yeşilçam oyuncusu Itır Esen’in aynı ismi taşıyan yeğenidir.

İstanbul Üniversitesi’nde eğitim gören, Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi İngilizce öğretmenliği 1. sınıf öğrencisi olan Itır Esen, ünlü isimlerin tasarımlarında da modellik yapmaktadır.

Üç yıldır podyumlarda boy gösteren Itır Esen, bugüne kadar Zeynep Tosun, Özgür Masur, Meltem Özbek, Çiğdem Akın, Zeynep Erdoğan gibi ünlü modacıların defilelerinde görev almıştır.