İzmit’te halk otobüsüne binen Mehmet T., adlı yolcu aracın ön yolcu koltuğunda oturan mini etekli, askılı tişörtlü genç kadını görünce sürücüye, “Sen bu arkandaki genç kızlarla kaza yaparsın? Böyle olmaz” diyerek, otobüsü karakolun önüne çekmesini istedi.

Yolcularla birlikte Mehmet T.’ye tepki gösteren sürücü, otobüsü polis merkezinin önüne götürdü. Mehmet T.’yi dinleyen polis, “Buna biz karışamayız” dedi. Taraflar ise birbirlerinden şikayetçi olmadı.

Kocaeli Üniversitesi’nde öğrenim gören Kazakistan uyruklu üniversite öğrencisi Mehmet Alipaşa Mahallesi’nde halk otobüsüne binerek sürücünün arkasındaki yolcu koltuğuna oturdu.

Daha sonra otobüse binen Mehmet T.’yi gören, genç kadının arkasındaki koltukta oturan yolcular, yerlerinden kalkarak yaşlı adama yer vermek istedi. Mehmet T. ise yolcuları geri çevirerek, otobüsün arkasında bulunan tek kişilik koltuğa oturdu.

‘BU DURUMDAN ŞİKAYETÇİYİM’ 

Kısa bir süre sonra yerinden kalkan Mehmet T., halk otobüsü sürücü Özgür Sert’in yanına gitti. Mehmet T., sürücüye, “Bu arabayı doğru polis karakolunun önüne çekeceksin” derken, Şöför, “Ne oldu, hayırdır?” diye sordu.

Mehmet T. ise “Sen bu arkandaki insanlarla, genç kızlarla bu arabayla kaza yaparsın? Böyle olmaz” dedi. Sürücü ne olduğunu anlamaya çalışırken, yaşlı adam koltuğuna dönüp tepkisine devam etti. Mehmet T., sürücüye bu kez, “Sen daha bir şey görmüyorsan bir hiçsin yani” derken, şoför ise “Ne görüyorsun?” diye sordu. Mehmet T., “Ben bu durumdan şikayetçiyim. Arabadan da şikayetçiyim” yanıtını verdi.

‘BU KADAR UCUZ DEĞİL YA’

Bunun üzerine sürücü Özgür Sert, söylenerek aracı polisi merkezine doğru yönlendirdi. Bu esnada bazı yolcular, yaşlı adama yaptığının ayıp olduğunu belirtti.

Sert, otobüsü polis merkezinin önünde durdurdu ve polisleri çağırdı.

Mehmet T., araca binen polise, “Ben bu durumdan davacıyım. Bu kaptandan da davacıyım. Genç kızların burada böyle oturmaları bu arabanın kaza yapmasına sebep. Bu kadar ucuz değil ya” dedi. Polis ise Mehmet T.’ye,”Buna biz karışamayız” yanıtını verdi. Buna rağmen Mehmet T., “Olmaz böyle bir şey” şeklinde tepkisini devam ettirdi.