Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, “200 kişiden oluşan öncü birliğimizle 5 Ekim’den sonra Kerkük’e gideceğiz” dedi.

Geçtiğimiz gün MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin “Kerkük için 5 bin ülkücü hazır” açıklamasından sonra Milliyetçi Alperen Ocakları İstanbul şubesi de bir açıklama yaptı.

Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’nin Irak ve Suriye sınır hattının YPG, PYD ve IŞİD tarafından ‘kuşatıldığını’, Türkiye’nin içeride ve dışarıda terör örgütlerine yönelik mücadelesini sürdürdüğünü söyledi.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nde (IKBY) yapılan bağımsızlık referandumunun uluslararası anlaşmalara ve Irak anayasasına aykırı olduğunu ifade eden Mican, Birleşmiş Milletler (BM) ve diğer uluslararası örgütlerin duruma net tavır gösteremediğini belirtti.

Mican İl Başkanı sıfatıyla şunları söyledi:

“Bu referandum ve sürecin amacı orada masum bir Kürt devleti kurulması değil, siyonizmin ürünü olan ikinci bir İsrail devleti kurmaktır. Kurulmak istenen bu ikinci siyonist devletin amaçları açık bir şekilde çizmiş oldukları sözde haritadan bellidir. Bu hem ülkemiz için hem de Türkmeneli için büyük bir tehdittir. Bu coğrafya bizim bin yıllık ata toprağımızdır. Şu anda oradaki soydaşlarımız, akrabalarımız vahşice planlanmış büyük bir soykırım ve katliamla karşı karşıyadır.

Görünen o ki Türkmen kardeşlerimizin şu an hiçbir şekilde can ve mal güvenlikleri yoktur. Biz Alperenler olarak soydaşlık ve akrabalık görevimizi yerine getirmek ve fiilen kardeşlerimizin yanında olmak için gönüllü 200 kişiden oluşan öncü birliğimizle 5 Ekim’den sonra Kerkük’e gideceğiz. Canımızla, malımızla kardeşlerimizle birlikte mücadelemizi sürdürecek ve Barzani’ye, Türk’ün gücünü göstereceğiz.