Milletvekilleri, Dodgers’ın LGBTQ ‘rahibe’ ekibini Pride Night’tan çıkarma kararını eleştirdi

Los Angeles İlçesinden iki düzine eyalet milletvekili, LA Dodgers’ın 10.inci Yıllık Parlak Gece etkinliği gelecek ay.

bu Sonsuz Zevk KızkardeşleriKendilerini “queer ve trans rahibeler” olarak tanımlayan grup, grubun Topluluk Kahramanı Ödülü’ne layık görüldü.

Bunun yerine, top kulübü muhafazakarlardan tepki aldıktan sonra 16 Haziran etkinliğinden çekildiler. Los Angeles LGBT Merkezi Etkinlikten çıkın.

California’dan 39 üyesi bulunan Los Angeles İlçe Temsilcisi, “LA Dodgers, kapsayıcılık odaklı bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanırken, zengin bir hayırseverlik ve topluluk katılımı geçmişine sahip tanınmış bir LGBTQ+ organizasyonunu hariç tutmayı seçtiler” dedi. Devlet Senatosu ve Eyalet Meclisi Cuma günü yaptığı açıklamada. “Bunlar bastırılması değil, kutlanması gereken değerlerdir.”

Hayırsever çalışmalarına rağmen, kız kardeşlerin Roma Katolik ikonografisini özel olarak kullanmaları, Katolik kuruluşların ve Florida’dan ABD Senatörünün dikkatini çekti. Bu, Marco Rubio da dahil olmak üzere bazılarını sıraladı. Şikayet mektubu yazdı Major League Beyzbol Komiseri Rob Manfred’e.

Kendilerini “queer ve trans rahibeler” olarak tanımlayan Sisters of Perpetual Indulgence, Topluluk Kahramanı Ödülü’ne layık görüldü. (Ebedi Mutluluğun Kız Kardeşleri)

“Los Angeles Dodgers’ın, Hıristiyanlarla – sadece Hıristiyanlarla değil, başkalarına hizmet ettikleri için rahibelerle – kasıtlı olarak alay eden ve aşağılayan bir gey ve transseksüel ekibe ödül vererek ‘kapsayıcı ve misafirperver’ olduğuna inanıyor musunuz?” Rubio yazdı.

Rubio ve diğerlerine yanıt olarak Dodgers, takımı feshetmeye karar verdi.

“Akşamlara kız kardeşlerin dahil edilmesinden rahatsız olanların güçlü duygularını göz önünde bulundurarak ve Aydınlık Gece yıllarında gördüğümüz büyük faydaları azaltmamak için onları kaldırmaya karar veriyoruz. Yılın takımı ödülü sahibi, ”dedi Dodgers yaptığı açıklamada.

LA LGBT Merkezi, kız kardeşlerle dayanışma içinde Onur Gecesi’nden çekilme kararının ardından, Dodgers’tan kararını yeniden gözden geçirmesini veya etkinliği iptal etmesini istedi.

“LGBTQ+ insanları görmezden gelen herhangi bir kuruluş, ulusumuzun tarihindeki bu garip ve tehlikeli dönüm noktasında gökkuşağı bayrağını dalgalandırmamalı veya bir ‘Onur Gecesi’ düzenlememelidir. Merkez Perşembe günü yaptığı açıklamada, Dodgers’ın ittifak gemisinin onlarla son yıllardaki ortaklık deneyimlerimizle tutarlı olmasını istiyoruz” dedi.

READ  Dame Edna'yı yaratan Avustralyalı komedyen Barry Humphries, 89 yaşında hayatını kaybetti.

Cuma günü, Dodgers organizasyonunun bu seçeneklerden herhangi birini değerlendirip değerlendirmediği bilinmiyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir