Michigan, Shemy Schembechler’e geri koşarken, sosyal medya paylaşımları üzerine yapılan incelemenin ortasında istifa etti

Michigan’ın efsanevi koçu Bo Schembechler’in oğlu ve programın yeni işe alınan müdür yardımcısı Shemy Schembechler, Twitter hesabında yer alan karalayıcı sosyal medya paylaşımlarıyla ilgili soruşturma sonrasında Cumartesi günü istifa etti.

Uzun süredir Raiders için NFL gözlemcisi olan Shemi, saldırgan ve ırkçı içerikli siyasi gönderileri seviyor. Twitter hesabı o zamandan beri devre dışı bırakıldı.

Antrenör Jim Harbaugh ve atletizm direktörü Warde Manuel ortak bir açıklamada, “Bu öğleden sonra geçerli olmak üzere, Shemi Schembechler Michigan futbolu ile görevinden istifa etti.” Dedi. “Sosyal medyadaki bazı yorumların ve beğenilerin topluluğumuzdaki bireylerde endişe ve acıya neden olduğunun farkındayız. Michigan Athletics, koçlarımızın, personelimizin ve öğrenci-sporcularımızın hoş karşılandığı ve bizim de tamamen desteklediğimiz bir yer ile tamamen ilgileniyor. üniversitenin ve atletizm bölümünün çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık taahhüdü.

Shemi’nin istifası, Wolverines’i 1969’dan 1989’a kadar 13 Big Ten şampiyonasında çalıştıran Bo Schembechler’in mirasıyla ilgili son tartışma. Shemi ve Schembechler ailesinin diğer üyeleri, 2006 yılında cinsel istismar iddiaları ortaya çıktığında hayatını kaybeden Poe’yu destekledi. Uzun süredir grup doktoru olan Robert Anderson dahil oldu.

Michigan’ın futbol tesisi, Schembechler adını taşıyor ve dışarıda Bo Schembechler’in bir heykeli duruyor.

Shemi, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

(Fotoğraf: Scott W. Grau / Getty Images aracılığıyla Icon Sportswire)

READ  Yellen, Jeopolitik Gerilimlere Rağmen Daha Fazla ABD-Çin Ticareti İçin "Geniş Alan" Dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir