MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Erdoğan’ın ABD’nin elektronik ürünlerine boykot çağrısına destek verdi ve iPhone telefonunu satarak yerine Samsung marka telefon satın aldı.

MHP İl Başkanı Köksal Yılmaz ise, yanında getirdiği iPhone marka telefonu ayağının altında tekmeleyerek kırdı.

Telefon bayisine gelen MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, önce yanında getirdiği iPhone marka telefonu ikinci el olarak sattı. Ardından aynı bayiden Samsung marka yeni bir telefon satın aldı.

‘TRUMP TÜRKİYE’YE SAVAŞ AÇTI’

Türkiye’nin üzerine oynanan oyunlar karşısında birlik ve beraberlik içerisinde hareket edilmesi gerektiğini ifade eden Enginyurt, “24 Haziran seçimlerinde MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin gösterdiği hedef doğrultusunda ‘lidere sadakat şerefimizdir’ diyerek Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olması için gayret gösterdik. Ancak seçimlerin ardından ABD boş durmadı. 20 aydır hapiste yatan Brunson’un hiçbir problemi olmazken ev hapsine çıkarıldıktan sonra Trump resmen Türkiye’ye savaş açtı. Kasım ayında yapılacak seçimi de planlayarak ve ona göre hesap yapan Trump kendi iç siyasetine malzeme olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kendine düşman seçti. Yaptırım ve ambargolar uygulamaya ve Türk milletini köşeye sıkıştırmaya çalıştı” dedi.

Diğer taraftan, MHP İl Başkanı Köksal Yılmaz ise yanında getirdiği iPhone marka telefonu ayağının altında tekmeleyerek kırdı.

BOYKOT ÇAĞRISINA DESTEK VERDİ

Enginyurt, dün Erdoğan’ın ABD mallarının boykot edilmesi kararını anımsatarak, “Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nın dünkü çağrısı bizim için çok önem arz etmiştir. Özellikle Sayın Cumhurbaşkanı’nın iPhone telefonu olanların ve iPhone telefonu alacakların almaması yönündeki çağrısı bizim için adeta en önemli çağrı haline dönüşmüştür” şeklinde konuştu.