MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, partilerine göre olağanüstü halin devam etmesi gerektiğini belirtti.

Özel bir televizyon kanalında katıldığı bir programda soruları cevaplayan Kalaycı, buna gerekçe olarak Fethullah Gülen yapılanmasından kaynaklı tehdidin bulunmasını ve Kandil’e yönelik operasyonun sürmesini gösterdi.

Kalaycı, “OHAL’in biraz daha devam etmesi gerekir gibi görünüyor” dedi.

‘Bakanlık pazarlığı olmaz’

Kalaycı, TBMM Başkanlığı seçimi için MHP’nin kendi adayını belirleyeceğini de ifade ederek, AKP ile bu konuda karşılıklı görüşme de yapılabileceğini söyledi.

Kabineye MHP’li bir ismin girip girmeyeceği sorusuna karşılık da Kalaycı, “Kabinede bakanlık pazarlığı asla olamaz, ilkelerimize aykırı. Bu konuda tasarruf tamamen Cumhurbaşkanında, böyle bir tasarrufu olursa birşey diyemeyiz” dedi.

MHP iftira ile suçladığı isimlerin listesini yayımladı: ‘Yaptıklarınızı hiç unutmayacağız’

Öte yandan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ‘Teşekkür’ başlığıyla yayımladığı bir mesajla, aralarında gazeteci, yazar, akademisyen ve anket şirketi sahiplerinin olduğu bazı kişileri partiye iftira atmakla suçladı.

MHP’ye yakınlığıyla bilinen Bengü Türk TV’de ve bazı gazetelerde yer alan listede, “Aşağıdaki isimleri yazılmış zevat-ı muteber (!) aylar süren yoğun ve yorucu bir iftira kampanyasından yüzlerinin akıyla çıktılar (!). Allah var ya, partimizi yılmadan kötülediler. Yüksünmeden ithamlarını sıraladılar. Yorulmaksızın MHP husumetini derinleştirdiler. Kendilerine çok şey borçluyuz (!). Yaptıklarını, yazdıklarını, yıktıklarını, yorumlarını hiç unutmayacağız” ifadeleri kullanıldı.

Ardından isimler listelendi.

Listede ismi olan bazı kişiler ise Devlet Bahçeli’ye sosyal medya üzerinden tepki gösterdi.

Gazeteciler Sendikası da Twitter üzerinden “Bahçeli’nin eleştirilere cevap verme hakkı vardır, ancak iftira kampanyası suçlaması çizgiyi aşmaktadır” açıklamasında bulundu.