24 Haziran seçimlerine kısa bir süre kalırken, İYİ Parti’nin Google reklamları yaratıcılık açısından büyük ilgi toplamıştı.

MHP de İYİ Parti’yi kendi reklam silahıyla vurdu.

Google’da İYİ Parti’yi arayan kullanıcıların karşısına ‘Ülkücülük MHP’de olur’ başlığını taşıyan Cumhur İttifakı reklamı çıkıyor.

İYİ Parti mhp google ile ilgili görsel sonucu

Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti tarafından başlatılan reklam kampanyası ile arama motoruna ‘AK Parti’, ‘AKP’ ve ‘MHP’ yazan kullanıcılar, İYİ Parti’nin “Artık daha iyisi var. Oy tercihinizi değiştirin. Türkiye’nin geleceğine siz de bir katkıda bulunun” ifadelerininin gibi reklamlarla karşılaşmıştı.

BENZER YANIT GELDİ

MHP de İYİ Parti’nin reklamına aynı şekilde karşılık verdi.

Arama motorunda İYİ Partili isimler aratıldığında MHP’nin ‘Cumhur İttifakı, Millet Aklı’ sitesinin reklamı ve ‘Ülkücülük MHP’de olur. Başbuğ Alparslan Türkeş. Geleceğin Teminatı. Güven ve Huzurun Teminatı. Milli Bekanın Teminatı’ sonucu çıktı.

Reklam kampanyasını yürüten ekipte bulunan İYİ Parti Stratejik İletişim Başkanı Yiğit Karakış projelerini Hürriyet’e şu ifadelerle anlattı:

“Büyük bir medya karartması var ve bu karartmaya karşı biraz daha konvansiyonel yöntemlerin dışına çıkıp, yeni yollar keşfetmek durumundayız. Bu da onlardan biriydi. Burada mizahı kullanmak istedik. Açıkçası önceden beklemediğimiz bir ilgi ile karşılaştık ve kampanya ses getirdi. Bu kadarını beklemiyorduk.”

İYİ Parti’nin reklam kelimelerine bakmak için buraya tıklayın!