Çorum’da geçen nisan ayında geceleri mezarlığa gelip ağlayan ve “Mezarlıkta ağlayan kız” olarak tanınan Fatma Ç., yeniden aynı mezarlıkta görüldü.

Fatma Ç., bu kez aynı Ulu Mezarlık’a gündüzleri gelmeye başladı. İddiaya göre mezarlık ziyaretine giden vatandaşlar Fatma Ç’yi yine aynı mezarın başında otururken gördüler.

Vatandaşların kendisine yaklaştığı sırada da genç kızın koşarak uzaklaştığı öne sürüldü.

Sponsorlu

Neler olmuştu?

Geçtiğimiz 28 Nisan’da akşam saatlerinde kent merkezindeki Ulu Mezarlık yakınındaki esnaf, bir kabrin başında genç kızın ağladığını görünce durumu mezarlık görevlilerine bildirmiş, görevlilerce yapılan araştırmada, söz konusu mezarın yakınında kimseye rastlanmamıştı.

Ertesi gün akşam saatlerinde aynı kızın yine mezarlıkta bulunduğu ihbarı üzerine görevliler durumu polise haber vermiş, ekiplerin mezarlık ve çevresinde yaptığı aramalardan herhangi bir sonuç alınamamıştı.

Günlerce hem Çorum’dan hem de diğer illerden vatandaşların ilgi gösterdiği olaya ilişkin çalışmalarını sürdüren emniyet güçlerinin, genç kızı mezarlık yakınlarındaki evinde bulduğu belirtilip, kızın tedavi altına alındığı açıklanmıştı.