Star gazetesi yazarı Mehmet Metiner ile AK Parti kurucusu Bülent Arınç’ın oğlu AK Parti İstanbul Milletvekili Mücahit Arınç arasında dün başlayan sözlü tartışmanın seviyesi artıyor.

Kendisini korkaklıkla itham eden Mücahit Arınç’ı yalancılıkla suçlayan Metiner, “Babasından miras olabilir” dedi.

Metiner dün Twitter’dan, Mücahit Arınç’ın kendisine saldırmaya çalıştığını öne sürmüş, sosyal medyadan “Bu çirkin saldırının siyasi bedeli olmayacaksa yazıklar olsun!” şeklinde yazmış, ardından söz konusu mesajını silmişti.

Sponsorlu

Mücahit Arınç da süperhaber sitesine verdiği demeçte, “Ona şunu dedim; babamla ilgili eleştirel şeyler yazıyorsun. Tamam da, niye tehdit dili kullanıyorsun! Ağız dalaşı yaşandı aramızda… Fiziki bir müdahalem olmadı. Zaten dışarı kaçtı” şeklinde konuşmuştu.

Sputnik’in aktardığına göre Metiner, bugün RS FM’de Arınç’ın “Dışarı kaçtı” ifadesine şu cevabı verdi: “Biz yüreğimizin neye yettiğini, 15 Temmuz’da ölüm üzerimizden geçerken göstermiş insanlarız. Onun babası, kendisi saklandıysa açıklasınlar. Biz ölümden korkmayız, mangal gibi yüreğimiz var bizim.”

Arınç’ın yalan söylediğini ifade eden Metiner, “Yalan söylemek babasından miras olabilir. Genlerinde yalan olabilir. Babası da bir şeyi çarpıtmaktan, büyütmekten haz alıyor olabilir” şeklinde konuştu.

Bülent Arınç’ın 15 Temmuz’dan sonra ‘FETÖ‘ ile ilgili yaptığı açıklamayı anımsatan Metiner, “Babası, 15 Temmuz’dan sonra, ‘Ben FETÖ’nün terör örgütü olduğunu 15 Temmuz’da öğrendim. Bana ahmak diyebilirsiniz’ dedi. Kendisini ahmak ilan eden bir babanın oğlu, varsa bir sorunu gitsin babasıyla halletsin” şeklinde konuştu.