Meteoroloji, hava sıcaklıklarının da düşeceğini açıkladı. İşte tüm detaylar…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan son hava durumu değerlendirmelerine göre, İstanbul’da yarın sabahtan itibaren hava sıcaklıkları düşecek ve kuvvetli yağışlar yağacak.

meteoroloji

Öte yandan Meteoroloji, Erzurum’un yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceğini tahmin ediyor.

Meteoroloji’nin son hava durumu tahminlerine göre, Marmara, Kıyı Ege, Batı Akdeniz kıyıları, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu‘nun güney ve batısı ile Manisa çevrelerinde yağış bekleniyor.

Sponsorlu

Son tahminlere göre, yağış beklenen yerlerde hava sıcaklığının da 4 dereceye kadar düşmesi bekleniyor.

Yağmur ve Kar Nerelerde Bekleniyor?

Aktarılan bilgilere göre; Türkiye’nin güney ve batısı ile zamanla doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara, Kıyı Ege, Batı Akdeniz kıyıları, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı ile Manisa çevrelerinin yağmur ve sağanak, Ege ve Akdeniz kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak, Erzurum’un yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği belirtiliyor.

Hava sıcaklıklarının ise yağış alan yerlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde değişmeyeceği tahmin ediliyor.

Marmara ve Kıyı Ege’de Rüzgar

Rüzgar, genellikle güney ve güneybatı, doğu kesimlerde güneydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, İç Anadolu’nun doğusu ile Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden, Marmara ve Kıyı Ege’de kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

 

İç Anadolu’nun doğusu ile Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde rüzgarın güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi beklendiğinde soba zehirlenmeleri başta olmak üzere yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

 

Bazı İllerin Hava Durumları

BURSA 19°C: Parçalı ve çok bulutlu, il geneli aralıklı yağmurlu geçecek. Yağışların yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

İSTANBUL 16°C: Parçalı ve çok bulutlu, il geneli aralıklı yağmurlu geçecek. Yağışların yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde Anadolu Yakasında yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

İZMİR 17°C: Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ADANA 23°C: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA 20°C: Parçalı ve çok bulutlu, il geneli aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bu akşam saatlerinden itibaren doğusunda kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

ANKARA 15°C: Parçalı bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve puslu

 

VAN 10°C: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, bugün (Pazar) öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı

DİYARBAKIR 17°C: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, bugün (Pazar) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

 

[Via Meteoroloji]