Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara ve Ege Denizi’nde yarın fırtına olacağını tahmin ediyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul için kuvvetli sağanak yağış uyarısı yaptı. Marmara Denizi’nde yarın fırtına olacağı tahmin ediliyor.

Aynı zamanda bugün İstanbul Şile’de öğlen saatlerinde hortum meydana geldi.

Sponsorlu

NTV’nin yaptığı habere göre Meteoroloji’den yapılan açıklamada, “İstanbul’da aralıklarla devam eden hafif sağanak yağışların bugün akşam saatlerine kadar kentin kuzey kesimlerinde çok kuvvetli ve şiddetli, güney ilçelerinde ise kuvvetli olacağı tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir” denildi.

Yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Çankırı çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı bulutlu geçeceği söyleniliyor. Yağışların; Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, İstanbul ile öğle saatlerinden itibaren Rize çevreleri ile Artvin’in kıyı kesimlerinde kuvvetli olması tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının yurt genelinde azalacağı ve mevsim normalleri seviyesinde seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, güney kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, ve Batı Karadeniz’de kuzey yönlerden kuvvetli olarak, güneydoğu kesimlerinde ise güney yönlerden esmesi bekleniyor.