Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul, Ankara ve İzmir’de önümüzdeki 3 gün boyunca sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar beklendiğini duyurdu.

Sağanak şeklinde görülecek yağışların İstanbul ve İzmir’de Pazar günü sona ereceği belirtilirken, Ankara’da ise önümüzdeki hafta boyunca devam edeceği aktarıldı.

yağmur yağış MUSTAFA OZDABAK/ISTANBUL,(DHA)

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, Yurdumuz iç ve doğu bölgelerinde etkili olan sağanak yağışlara ilave olarak yarından itibaren batı bölgelerimiz üzerinde konuşlanacak olan alçak merkez ve atmosferin üst seviyelerindeki soğuk hava nedeniyle önümüzdeki bir hafta boyunca yurdun büyük bölümünde gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.

Yağışların Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri; iç ve batı bölgeler ağırlıklı, önümüzdeki hafta içi Pazartesiden Cumaya kadar yine iç bölgeler ile doğu bölgeler ağırlıklı gerçekleşmesi düşünülüyor.

Yarından itibaren başlayarak yeni yağışlı sistemin etkisine gireceği tahmin edilirken yarın Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeyi, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Karadeniz’in ve Doğu Anadolu’nun doğusunun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği ifade edildi.

Yağmur

Ankara, İstanbul ve İzmir de önümüzdeki üç gün boyunca sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.

Yağışların İstanbul ve İzmir’de Pazar günü sona ereceği, Ankara’da önümüzdeki hafta boyunca görülmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarında yurdumuzda etkili olacak yağışlı sisteme rağmen önemli bir değişiklik olmayarak ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği bekleniyor.

[Via Meteoroloji]