Güzel oyuncu Meryem Uzerli, para karşılığı Dubaili bir şeyhle akşam yemeğine gittiğini itiraf etmişti.

Tam adı Meryem Sarah Uzerli olan Türk-Alman oyuncu Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırdığı Hürrem Sultan karakteri ile epey tanınmıştı.

Meryem Sarah Uzerli

Geçtiğimiz sezon “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizisinde rol alan ve şimdilerde “Göze” karakterini canlandırdığı “Cingöz Recai” filminin heyecanını yaşayan Meryem Uzerli, Hürriyet gazetesinden Cengiz Semercioğlu’na konuşmuştu.

Dubai’de ticarete atılan 34 yaşındaki Uzerli, iki ülkedeki ticaret ve sanat hayatının karşılaştırmasını yaparken, “Bir şeyh, bir oyuncuyla yemek yemek istiyor. Ve bunun için çok para teklif ediyor” dedi. Bunun üzerine kendisine sorulan “Hiç öyle bir teklif geldi mi?” sorusuna “Geldi. Üstelik gittim de..” cevabını vermişti.

Sponsorlu
Meryem Uzerli

Yemek için aldığı parayı bağışladığını öne süren ünlü oyuncu, “Çünkü o bir iş değildi, çalışmadım ve sadece bir akşam yemeği yedim. Terleyerek para kazanmadım ki. Bence çok saçma” ifadelerini kullandı.

Meryem Uzerli, “Bir daha gider misin?” sorusunu ise şöyle yanıtladı:

Meryem Uzerli

“Sanmıyorum ama gidersem de yine bu parayı kendim için kullanmam. Sosyal sorumluluk projelerine aktarırım. Ben ancak çalışıp kazandığım bir parayı kullanırım. Etik prensiplerim var. Hassas bir insanım.”

[Via Hürriyet]