Mersin’de havaların kötüleşmesi ardından valilik’ten son dakika açıklaması geldi.

Meteoroloji tarafından yapılan sel uyarısının ardından vatandaşlar havaların nasıl olacağını merak ediyor. Haberimizde Mersin ilinin hava tahminleri ve hangi ilçelerde okulların tatil edildiğini öğrenebilirsiniz.

Meteoroloji özellikle Mersin, Adana, Osmaniye, Hatay, Karaman ve Gaziantep gibi kentlerde kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

Mersin Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, gün içinde yağması beklenilen sağanak yağış nedeniyle il genelinde ilk ve orta dereceli tüm okulların 1 gün süreyle tatil edildiğini duyuruldu. Tatilin tüm ilçeleri kapsadığı ifade edildi.

Sponsorlu

Valilik’ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Meteorolojik veriler ışığında Mersin genelinde devam edecek yağışlar nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara önlem olması amacıyla İlimiz tüm ilçelerinde bulunan ilk ve orta dereceli tüm okullar 03.03.2017 Cuma günü (1) gün süreyle tatil edilmiştir.”

Ülke geneli için yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun genelinde parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun batısı ve Güney Doğu Anadolu ile Ardahan, Erzurum, Muş, Bitlis, Van, Hakkari ve Şırnak çevrelerinin yağışlı olacağı tahmin ediliyor.

Genellikle yağmur ve sağanak, Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Ardahan, Erzurum, Bingöl, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Mersin, Adana, Osmaniye, Hatay, Karaman, Gaziantep ile Kilis kentlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Sabah ve gece saatlerinde Isparta ve Burdur çevreleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte Doğu Anadolu’nun doğusu, Marmara’nın güney ve doğusu ile İç Ege’de yer yer sis ve pus hadisesi yaşanabilir. Uzmanlar yolda olanlar için dikkatli olmaları yönünde uyarılarda bulundu.