İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in evinin önüne gelen ve MHP’li olduğu belirtilen bir grup “Bozkurtlar burada!” diye slogan attı.

Akşener, gruba sert tepki gösterirken MHP lideri Bahçeli’yi etiketleyip o anların videosunu sosyal medyadan paylaşmıştı.

MHP lideri Devlet Bahçeli, gün içerisinde sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunmuş ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i eleştirmişti.

Sponsorlu

Bahçeli’nin “Bu hanımefendiye son ihtarım, bölmek ve yok etmek istediğin MHP’ye karşı sinir ve sınırları ihlal eden vandal tutumuna devam edersen sonuçlarına katlanmak zorunda kalırsın. Demedi deme!” sözlerine Akşener de kısa sürede cevap vermiş mesajına da adresini yazmıştı.

EVİNİN ÖNÜNE GİDİP SLOGAN ATTILAR

Akşener’in yaptığı bu açıklamadan sonra MHP’li olduğu belirtilen bir grup Akşener’in evinin önüne giderek slogan atmaya başladı.

Akşener de gruba sert tepki gösterdi. Yaşanan o anlar kameralar tarafından da kaydedildi. Akşener daha sonra bu videoyu sosyal medya hesabından paylaştı.

Akşener mesaja Bahçeli’yi de etiketleyerek, “Başka anaların çocukları üzerinden yiğitlik olmaz. Yüreğin yetiyorsa kendin gel, bekleriz” ifadelerini kullandı.

SOYLU: İSTANBUL VALİLİĞİ’NE TALİMAT VERİLDİ

Diğer taraftan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in evininin önündeki nümayiş konusunda gerekli takibatın yapılması hususunda hemen İstanbul Valiliği talimatlandırılmıştır” açıklaması yaptı.

MHP’den İlk Açıklama

MHP genel merkezi

MHP Sekreteri İsmet Büyükataman, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener arasında yaşanan tartışmaya ilişkin olarak bir açıklama yayımladı.

İyi Parti Genel Başkanı Akşener, kendisine “Bu hanımefendiye son ihtarım, bölmek ve yok etmek istediğin MHP’ye karşı sinir ve sınırları ihlal eden vandal tutumuna devam edersen sonuçlarına katlanmak zorunda kalırsın. Demedi deme, büyük lafı dinle!” diyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye, “Demirden korksak trene binmezdik” diyerek tepki göstermişti.

Bugün konuya ilişkin yapılan açıklamada dün Akşener’in evinin önünde MHP’li olduğunu söyleyen kişilerce yapılan protestoya değinilmeden, “Demirden korksa trene binmeyeceğini ifade edene, bir kere yanlış trene bindiyse; koridordan ters tarafa yürümesinin hiçbir anlamı olmayacağını hatırlatmak isteriz. Son olarak; Ülkücü Hareketin kadife eldiven içindeki demir yumruk olduğunu da kimse unutmamalıdır” dendi.

Büyükataman, AK Parti ile yaptıkları Cumhur İttifakı nedeniyle ‘küçük ortak’ benzetmesi yapan Akşener’e tepki gösterdi.

Ataman, “MHP’ye ‘küçük ortak’ benzetmesi yapan siyasi üslupsuz, öyle sanıyoruz ki işportaya düşen, ‘yeni bir Genç Parti’ rolüne soyunmuş olan partisini kurtarma peşindedir” ifadesini kullandı.