Eski AK Parti milletvekili Mehmet Metiner, milletvekili Mücahit Arınç’ın kendisine saldırıda bulunmak istediğini iddia etti: Bu çirkin saldırının siyasi bedeli olmayacaksa yazıklar olsun.

Metiner, Bülent Arınç’ın oğlu AK Parti İstanbul milletvekili Mücahit Arınç’ın kendisine küfredip saldırı girişiminde bulunduğunu öne sürdü.

Twitter hesabından açıklama yapan Mehmet Metiner “Havaalanında az önce Ankara Esenboğa Havalimanı VİP salonunda Bülent Arınç’ın oğlu AK Parti Milletvekili Mücahit Arınç herkesin içinde şahsıma terbiyesizce laflar eşliğinde saldırıda bulunmak istedi. Bu çirkin saldırının siyasi bedeli olmayacaksa yazıklar olsun” ifadelerini kullandı.

Sponsorlu

Bu iddiaya ilişkin Mücahit Arınç cephesinden henüz bir açıklama yapılmadı.

Eski TBMM Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç

Via Haber Hatırlatıyor: Ne Olmuştu? 

Mehmet Metiner bir süre önce Star gazetesine yazdığı yazıyla eski TBMM Başkanı Bülent Arınç’ı eleştirmişti.

Arınç’ın “sürekli Erdoğan’ı hedef aldığını ve kibirli olduğunu” söyleyen Metiner, “Dün Reis’i senin gibilere karşı savunduğumuz için bize düşmandın. Bugün ise Reis üzerinden sürdürüyorsun düşmanlığını. Ömrümüz bu dava için geçti. İşkenceyse işkence, hapisse hapis. Hakkımızda konuşurken haddini aşma. Otur oturduğun yerde, yeni bir fitneye sebebiyet verme. Reis’in hatırına sana katlanıyoruz. Yoksa defterini dürmesini biliriz. Bence Reis’in müsamahasını da, şansını da fazla zorlama” ifadelerinde bulunmuştu.

Metiner ayrıca Arınç’ın dört AK Parti’li bakanın yolsuzluk iddiasıyla Yüce Divan’a gönderilmesi için oy kullandığını iddia etmişti.