Mecliste yine kavga çıktı. TBMM Anayasa Komisyonu, milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılmasını içeren anayasa değişikliğini görüşmek üzere toplandı.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti)’nin İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop başkanlığında toplanan anayasa komisyonu, geçen hafta görüşmelere başlamıştı. Bugün bir araya gelen komisyon, arbede nedeniyle ertelenen teklifi ele alırken yine olaylar çıktı. Anayasa Komisyonu’nda yer alan AK Partili üyeler ile HDP’li üyeler birbirine girdi.

Yumruklar ve tekmeler havada uçuştu. Yumruklar havada uçuşunca Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, oturumu kapattı ve saat 18:30’a erteledi.

Sponsorlu
Mecliste kavga!
Mecliste kavga çıktı!

Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekillerinin toplu olarak katıldığı toplantıya sadece komisyon üyesi milletvekillerinin danışmanlarına izin verildi.

Komisyon Başkanı Şentop, toplantı öncesinde ise, AK Parti, CHP, HDP ve MHP’nin komisyon sözcüsü üyeleriyle bir toplantı yapmıştı. Toplantıya, daha sonra Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da katıldı.

Aralarında HDP Eş Genel Başkanlarının da olduğu dokunulmazlık dosyaları komisyonda görüşülürse büyük bir ihtimalle vekillerin dokunulmazlıkları kaldırılacak ve yargı yolu açılmış olacak.