Meclis, Biden-McCarthy Borç Tavanını, Harcama Limiti Yasa Tasarısını Onayladı: NPR

Meclis Başkanı Kevin McCarthy, 31 Mayıs’ta HR 3746 – 2023 Mali Sorumluluk Yasası ile ilgili son oylama öncesinde usul oylaması için Meclis katına yürürken gazetecilere konuşuyor.

Gerçek Sunucu / Getty Images


Başlığı gizle

Başlığı değiştir

Gerçek Sunucu / Getty Images

Meclis Başkanı Kevin McCarthy, 31 Mayıs’ta HR 3746 – 2023 Mali Sorumluluk Yasası ile ilgili son oylama öncesinde usul oylaması için Meclis katına yürürken gazetecilere konuşuyor.

Gerçek Sunucu / Getty Images

Meclis milletvekilleri, Başkan Biden ile Meclis Başkanı Kevin McCarthy arasında bir uzlaşma yasa tasarısını onayladı.

Borç tavanını yaklaşık iki yıl boyunca yükseltecek olan 2023 Mali Sorumluluk Yasası, Çarşamba akşamı 314’e karşı 117 oyla Meclis’i ezici bir çoğunlukla temize çıkardı.

Biden yaptığı açıklamada, “Bu gece Meclis, temerrüdü en başta önlemek ve ulusumuzun zor kazanılmış ve tarihi ekonomik toparlanmasını korumak için önemli bir adım attı.” “Her iki taraf da istediği her şeyi alamadı. Bu yönetimin sorumluluğu. İyi niyetle müzakere ettikleri için Konuşmacı McCarthy ve ekibine ve liderliği için Başkan Jeffries’e teşekkür etmek istiyorum.”

Kongre liderleri haftalardır herhangi bir yasa tasarısının iki partinin desteğine sahip olması gerektiğini söylüyorlar.

“Oradaydı [the bill] İstediğim her şey mi? HAYIR. McCarthy, oylamanın ardından düzenlediği basın toplantısında, “Ancak Demokrat bir Senato ve Meclis’te bizimle görüşmek istemeyen Demokrat bir başkanla oturmak, Amerikan halkı için çok şey yaptığımızı düşünüyorum” dedi. Biden askıya alındı Şubat oturumundan sonra, Cumhuriyetçiler Meclisi borç tavanı tasarısını geçene kadar sık ​​sık bir daha asla görüşmeyeceğinden şikayet etti.

READ  Anthony Davis Lakers, Golden State'i geçti

Tartışma sırasında Demokratlar aylardır ileri sürdükleri bir iddiayı yinelediler: Cumhuriyetçiler temiz bir borç tavanı yasa tasarısını geçirmeyi kabul etmeyerek ekonomiyi rehin tutuyorlar.

Meclis Azınlık Lideri Hakeem Jeffries, üyelerini “sağcı Amerikan halkının boğazını kesmeye yönelik radikal MAGA Cumhuriyetçi çabalarına” karşı koydukları için övdü.

bu 99 sayfa fatura Usule ilişkin bir moratoryum Çarşamba öğleden sonra iki partinin de desteğiyle kaldırıldı. Demokrat milletvekilleri başlangıçta yasayı ilerletmek için gereken hükmün oylanmasını ertelediler, yalnızca Cumhuriyetçiler kural lehine birkaç dakika oy kullandı.

McCarthy, Jeffries’in üyelerine oy kullanmaları için yeşil ışık yakmak için son dakikaya kadar bekleme kararı hakkında “Muhtemelen ben de aynı şeyi yapardım” dedi. “Güzel oynadı.”

Hazine Bakanı Janet Yellen’a göre, oylama ABD’nin faturalarını ödemek için parasının bitmesine günler kala yapılacak.

Tasarı şimdi, Biden’ın masasına ulaşması için 60 oya ihtiyaç duyacağı Demokrat kontrolündeki Senato’ya gidiyor. Senato Çoğunluk Lideri Chuck Schumer, milletvekillerinin yasayı geçirmeye hazır olduğunu söyledi.

Tasarıda neler var?

İki partili yasa tasarısı, harcama kesintileri paketinin bir parçası olarak borç tavanını askıya alacak. Politika değişiklikleri yaparken federal bütçe için harcama limitleri belirler. Bu, IRS’nin Enflasyon Azaltma Yasası aracılığıyla aldığı 80 milyar doların yaklaşık 20 milyar dolarının yerini alıyor.

Tasarı, gıda kuponları gibi bazı federal güvenlik ağı programlarındaki çalışma gereksinimleri için daha yüksek yaş sınırlarını ve 2025 yılına kadar maksimum yaşı 50’den 54’e yükseltmeyi aşamalı olarak sürdürüyor. Tüm gaziler ve evsizlik yaşayanlar için bu gerekliliklerden feragat edecek yeni muafiyetler yaratacaktır. 18-24 yaş arasındaki genç yetişkinler refakatsiz çocuklardır.

READ  Çarşaflar, 4 Temmuz gaz fiyatlarını galon başına 1.776 dolara düşürdü

Kongre Bütçe Ofisi değerlendirmeler Gıda kuponu programındaki değişiklikler önümüzdeki on yılda yaklaşık 2,1 milyar dolara mal olacak.

CBO, genel anlaşmanın önümüzdeki on yılda federal açığı yaklaşık 1,5 trilyon dolar azaltacağını tahmin ediyor. Bu, anlaşmadan önce tahmin edilen açıkların %7’sinden daha az. Açık azaltımının çoğu, federal bütçenin küçük bir bölümünü oluşturan savunma dışı ihtiyari harcamalardan gelecek.

Koridorun her iki tarafında eksiklikler bekleniyor

Yüksek riskli müzakereler ve ardından anlaşmaya ilişkin oylama, konuşmacı olarak McCarthy için önemli bir sınav olacak. McCarthy’nin dar çoğunluğuyla dengeleyici bir eylemi vardı – kongre çoğunluğunun taleplerini karşılayacak bir anlaşma hazırlamak ve bazı Demokrat milletvekillerinin tasarının geçişini desteklemesini gerektirmek.

Bir grup muhafazakar üye, mevzuattaki bazı hükümlerden memnuniyetsizliklerini dile getirdi ve McCarthy’nin tasarıyı Nisan ayında Meclis’ten geçen versiyona yeterince uyumlu hale getirmediğini iddia etti.

R-Neb. Temsilcisi Don Bacon oylamadan önce “İnsanlar istediklerini karşılaştırmak istiyor” dedi. “Ama bunu bizim bulunduğumuz yerle karşılaştırmaları gerekiyor, yani temiz bir borç tavanımız olacak ve hiçbir şey olmayacak.”

GOP üyeleri, hoşnutsuz üyelerin McCarthy’yi suçlamak için harekete geçebileceği fikrini büyük ölçüde ezerek Salı gecesi kapalı bir toplantıdan çıktılar. Konuşmacı.

Bu arada, bazı Demokratlar, feci bir temerrüde düşmekten kaçınmak için bir yasa tasarısını geçirmek istemekle, iş gereklilikleri ve enerji projeleri için onayların hızlandırılması gibi seçmenlerinin desteklemediği hükümleri içeren yasayı oylamak arasında kaldılar.

New Hampshire Temsilcisi Annie Kuster, NPR Biden’ın yasa tasarısına destek toplamak için üyelere ulaşmakla “çok meşgul” olduğunu söyledi. İkili Pazartesi günü telefonda yasa hakkında konuştu. Kuster, Çarşamba gecesi Demokratların oylarının büyük bir bölümünü kazanan merkez sol Yeni Demokratik İttifak’ın lideri. Tasarıya lehte oy veren Kuster, uzlaşma anlaşmalarının her iki taraf için de yeni bir bölümün önünü açmasını umduğunu söyledi.

READ  Biden, ateşli oy hakları konuşmasından bir yıl sonra başka bir sessiz adres veriyor

“Önceki başkandan bu yana ve kesinlikle 6 Ocak’tan bu yana, Kongre Binası’ndaki koridorda çalışmak çok zordu. Çok acı vericiydi” dedi. “Bence tüm bu anlaşma, Cumhuriyetçiler ve Demokratlar arasında daha üretken bir ilişkiye doğru bir köşeyi dönüyor.”

Michigan Demokrat Eliza Slotkin, oylamadan önce gazetecilere anlaşmanın “kusurlu” olduğunu ancak gerekli olduğunu söyledi. Tedbir için oy kullandı.

“Tasarıyı beğenmesek de, birçok yönden müzakere edilme şeklini beğenmeyen bir grup vardı ve ülkemizin mali uçurumdan aşağı gitmesine izin vermeyecektik. yol göstericimiz olacak” dedi.

NPR’den Lexie Schapitl, Ximena Bustillo, Vincent Acovino ve Scott Horsley bu rapora katkıda bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir