HDP’nin Manisa milletvekili adayı Sırrı Sakık’ı karşılayan konvoy, şehir merkezine girdiği esnada önceden toplanan gruplar tarafından saldırıya uğradı.

Saldırıda; 2 kişi hafif yaralanırken, HDP’liler saldırılara karşı il binası önünde bir araya geldi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Manisa İl Örgütü, sabah saatlerinde itibaren kente gelecek olan milletvekili adayı Sırrı Sakık’ı karşılamak için binin üzerinde araçla kent girişinde bir araya geldi. Manisa’nın ilçelerinden de oluşturulan konvoylarla karşılanan Sakık ve beraberindekiler, kent turu atmak istedi.

Kent turunun ardından program kapsamında Manisa Manolya Meydanı’na geçmek isteyen HDP’lilerin araçlarının önü bozkurt işareti yapan ve araçlardan mehter marşı çalan bir grup tarafından kesildi.

Grup hakaret ve küfürlerle HDP’lilere saldırırken, 2 kişi aldığı darbelerden dolayı hafif şekilde yaralandı.

HDP’lilerin araçlarına da zarar veren grup, saldırgan tavırlarını sürdürürken, sosyal medya hesapları ve araçlardan yapılan anonslarla HDP il binasına yürüme çağrısı yaptı.

HDP’lilerin sağduyulu yaklaşımı nedeniyle olaylar büyümezken, saldırgan gruplar, kent merkezinde toplanmayı sürdürdü. Aktarılan bilgilere göre, saldırgan gruba herhangi bir şekilde müdahale etmeyen polise HDP’liler önlem almasını istedi.

Fakat somut herhangi bir adımın atılmaması üzerine HDP Manisa İl Örgütü, provokatif saldırılara karşı herkesi il binası önünde toplanmaya çağırdı.

İl binası önünde bir araya gelen binlerce kişi, olası saldırılara karşı bekleyişe geçti.

HDP’liler, polislerle yaptıkları görüşmede programlarının planladıkları şekilde devam etmesi amacıyla gerekli önlemlerin alınmasını istedi.

O anlar amatör kameralar tarafından böyle kaydedildi:

2. video: