Orman yangını (Via ARŞİV)

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde çıkan orman yangınında büyük bir alan zarar gördü. Yangın halkın da yardımıyla söndürülmeye çalışıldı.

Çatalköprü, Yukarıbozkır ve Aşağıbozkır mahalleleri arasında kalan Sazlıdere mevkisindeki ormanlık alanda dün saat 17.30 sularında nedeni henüz belirlenemeyen bir yangın çıktı.

Çevre sakinlerinin ihbarı üzerine, yangın çıkan bölgeye İzmir ve Manisa Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri ile Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Turgutlu Belediyesi itfaiye ekipleri sevk edildi. Orman yangını söndürme ekipleri, 30 arazöz, 5 helikopter, bir amfibi tipi uçak ve çok sayıda personelle yangına hava ve karadan müdahale etti.

Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin ve Manisa Büyükşehir Belediyesi Turgutlu Koordinatörü İbrahim Kutar da yangın bölgesine gelerek söndürme çalışmalarını takip etti ve incelemelerde bulundu.

Sponsorlu

Gece havanın kararmasıyla havadan müdahale çalışmalarına ara verildi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi itfaiyeleri ve Turgutlu Belediyesi su tankerleri de müdahale çalışmalarında yer aldı.

Mahalle sakinleri de bir yandan söndürme çalışmalarına yardım etti.

Jandarma yangının çıkış nedenini belirlemek için çalışma başlattı. Ekipler alevleri kontrol altına alarak söndürdü. Yangının kaç hektarda etkili olduğu ise soğutma işlemlerinin ardından netlik kazanacak.