Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Nusr-Et lokantasında yemek yemesiyle ilgili eleştirilere cevap verdi.

“Bakın, yeni bir teknik öğrendim” diyerek Nusret Gökçe’nin tuz dökme hareketini yapan Maduro, “Orada bir sultan tahtına oturdum, şimdi onlar bana Sultan Maduro diyor” ifadelerini kullandı.

İstanbul’a kısa bir ziyaret için gittiğini ve öğle yemeği yediğini belirten Maduro, “Bakın, yeni bir teknik öğrendim” diyerek Nusret Gökçe’nin tuz dökme hareketini yaptı.

Sponsorlu

Bir müzeyi de ziyaret ettiğini aktaran Maduro, şunları söyledi:

“Venezuela’nın dünya genelinde ünlü olan birçok dostu var. Ben Nusret’i bilmiyordum, orada tanıştım kendisiyle. Birbirimizle 100 kere kucaklaştık. Ben oturuyordum, o bana sarıldı, sonra ben de kalktım ve ona sarıldım. Sonra bana Osmanlı İmparatorluğu’ndan kalma 700 yıllık eserlerin bulunduğu bir müzeyi gezerken eşlik etti. Ayrıca orada bir sultan tahtına oturdum, şimdi onlar bana Sultan Maduro diyor.”

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Çin ziyaretinin ardından İstanbul’a gelmiş ve Nusr-Et et lokantasında yemek yemişti.

Yüksek enflasyon yaşanan Venezuela’da, Maduro’nun pahalı bir restorana gitmesi ve puro içmesi tepki çekmişti. Nusret Gökçe’nin videoyu kaldırmasına rağmen tepkiler sürmüştü.

Muhalefet lideri Julia Borges görüntüleri “Venezuelalılar acı çekerken ve açlıktan ölürken, Nicolas Maduro ve Cilia, Venezuela halkından çaldıkları paralarla dünyanın en pahalı lokantalarından birinde sefa sürüyor” diyerek, Twitter hesabından paylaşmıştı.