Anadolu Ajansı’nın abonelerine yolladığı “Liderlerin bayram programı belli oldu” başlıklı haberde Meclis’te sahip olduğu oy oranıyla üçüncü parti olan HDP’ye yer verilmemesi dikkat çekti.

Meclis’te temsiliyeti bulunmayan ve Doğu Perinçek’in yönetiminde bulunduğu Vatan Partisi’nin de yer aldığı lider listesinde HDP Eş Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli’den hiç bahsedilmedi.

Temsiliyeti HDP’nin oldukça altında olan Saadet Partisi ile Demokrat Parti’ye yer verilmesine rağmen HDP yöneticileriyle ilgili bilgi okuyuculara aktarılmadı.

Sponsorlu

AA’nın bu haberini kendi okuyucularına da direk olarak hiç değiştirme ihtiyacı duymadan aktaran ana akım medya ise haberi bu şekilde okuyucularına aktardı.

Basın İlan Kurumu da Aynı Haberi Paylaştı

En önemli görevleri arasında Basın Ahlak Esasları’na göre görev alanında bulunan gazeteleri dijital ortamda denetlemekle yükümlü olan Basın İlan Kurumu da AA’nın bu haberini direk olarak sitesinde paylaştı.

Konuyla ilgili AA’dan henüz bir açıklama gelmemiş olsada Twitter üzerinden paylaşılan haberin altına bazı sosyal medya kullanıcıları yorum yaparak tepki gösterdi.

Öte yandan haberde Cumhurbaşkanı Erdoğan da yok fakat AA’nın Erdoğan için ayrı bir haber aktaracağını duyduk.