Akıllı telefonlarda sık görülen güvenlik önlemlerinden biri olan parmak izi okuma teknolojisine farklı bakış getirmeyi amaçlayan LG, yeni yapacağı akıllı telefon ekranlarının tamamında parmak okuma özelliği koyacak.

Parmak izi okuyucularının telefonların belli yerlerinde olması kullanıcılar açısından bazen sorun yaratabiliyordu. LG mühendisleri, bu yeni fikir ile yaşanan sorunu ortadan kaldırmayı planlıyor. LG, Innotek teknolojisini kullanacağı telefonları diğer akıllı telefonlara göre 0.03 milimetre daha kalın olacağı söyleniyor.

Parmak izi okuyucu bulunan bir telefon
Parmak izi okuyucu bulunan bir telefon

Güvenliğin yüksek olduğu parmak okuma sisteminde yapılacak bu değişiklik kullanıcıların telefonların daha rahat kullanmasını sağlayacak.

Sponsorlu

LG yetkililerinin verdiği bilgiye göre bu yeni teknoloji gelecek seneden itibaren kullanılacak yani muhtemelen G5’ten sonra çıkarılacak amiral gemisinde bu yeniliği görebileceğiz.

LG telefonlarında ekrana çok önem veren bir firma yüksek kalitede ürettiği ekranlar kullanıcıların ilgisini çekiyor. Bakalım bu yeni değişiklikle LG, telefon satışlarını artırabilecek mi? Bunu seneye görebileceğiz.