LeBron, Lakers 3. Maçı kazandıktan sonra ‘bir sonraki mücadeleye’ hazırlanıyor

Dave McMenaminESPN personel yazarı7 Mayıs 2023, 02:29 ET4 dakika okuma

LOS ANGELES — Lakers’ın Cumartesi günü Golden State Warriors’a karşı 127-97 3. Maç galibiyeti, Los Angeles’ın üst üste ikinci serisine bir galibiyetle başlaması, ardından bir mağlubiyet ve ardından bir galibiyet daha alarak seriyi ikiye çıkarması anlamına geliyordu. 1.

Los Angeles Perşembe günü 27 sayı farkla kaybetti ve iki gün sonra 30 farkla kazandı — ve LeBron James takım arkadaşlarını her maçın sonucundan sonra çıkan gürültüyü görmezden gelmeye çağırıyor.

James, 21 sayı, 8 ribaund ve 8 ile “Sezon sonrasının bir parçası olmayan veya sezon sonrasında fazla deneyimi olmayan gençler için televizyondan ve sosyal medyadan uzak durun” tavsiyesinde bulundu. yardım eder. “Bir oyun kazanırsın ve herkes dünyanın en iyi oyuncusu olur; bir oyun kaybedersin ve sana pislik atarlar. Gerçekten bu kadar basit. Zihnini bir sonraki meydan okuma için eğitmek. Ve ‘Bir sonraki meydan okuma ne? Bu oyun bitti, iyi oynadık. Tamam. , güzel. Ama Pazartesi günü bir tane daha aldık.

Anthony Davis, Lakers’ın sezon sonrası iniş ve çıkışlarının yüzü haline geldi ve bazı taraftarlar, oyunundaki geceden geceye değişiklik gösterdiği için AD takma adının “Alternatif Günler” olduğunu öne sürüyor.

Davis, şu ana kadar sadece dokuz maçta – normal sezonda 56 maçta gösterdiği tutarlılıkla karşılaştırıldığında küçük bir örneklem büyüklüğü – 25.9 sayı, 12.5 ribaund ve 2.0 blok ortalamaları – Davis Cumartesi günü sıcak ve soğuk oynamaya devam etti.

Galibiyet serisine 1 maçlık galibiyette 30 sayı 23 ribaund ile başladı. 2. oyunu 11 ve 7 turla kaybetti. Sonra 3. maçta 25 sayı 13 ribaund oldu.

Davis, Lakers’ın play-off’ları 6-3 kazanmasının ardından – bir şampiyonluktan 10 galibiyet – sonra performansıyla ilgili herhangi bir eleştiri duymadığını ve yaklaşımının maçtan oyuna değiştiğine inanmadığını söyledi. Numaraları orada.

READ  Jeju, Güney Kore uçuşu: Asiana Airlines uçuşunda kapı havada açılırken korkunç anlar

Davis, “Sosyal medyada değilim,” dedi. “Takım arkadaşlarım konuşmuyor, çevrem, çevrem konuşmuyor, ben de konuşmuyorum. [heard about it]. Bu delilik.”

Davis, 3. maçta sahadan 7’de 10 ve faul çizgisinde 11’de 12 idi. Oyun 2’de sahadan 11’e 5 (serbest atışlarda 1’e 1) ve Oyun 1’de 19’a 11 (serbest atışlarda 8’e 8) oldu.

“1. Maçtaki ile aynı şutlar, 2. Maçtaki aynı şutlar. 1. Maçı yaptım ve 2. Oyunu kaçırdım” dedi. “2. Maçta yaptığım şutların aynısı, 3. Maçta da vardı. 2. Maçta da kaçırdım, 3. Maçta da yaptım. O yüzden şutları kaçırdığım için bakıyorum. Farklı bir şey yapmadım.”

“Biliyorum, özellikle yılın bu zamanında her şeyi ortaya koyarım ve yapabilirim.”

Lakers’ın 3. Maçtaki yaklaşımındaki en büyük değişiklik, koç Darwin Hamm’ın rotasyonunda Lonnie Walker IV birdirbir Troy Brown Jr. ve Malik Beasley olmasıydı. Cumartesi günkü playofflarda toplam 27 dakika forma giyen Walker, 25 dakikada 6’ya 4 şutta 12 sayı, dört ribaund ve iki top çalma ekledi.

Lakers’ın performansındaki en büyük fark, çevre savunmasıydı. Warriors’ın ilk iki maçta 42 3 sayılık atış yapmasına izin verdikten sonra – bir seriyi başlatmak için iki maçta en fazla 3 sayılık atış yapan – Golden State 3. maçta 13/44 (%29.5) isabeti buldu.

James, 2. Maç mağlubiyetinden sonra söylediği aynı cümleyi tekrarlayarak, “Ligdeki en iyi değilse bile en iyi savunma takımlarından biriyiz,” dedi. “Ve potansiyelimize ulaşmamız için yüksek seviyede savunma yapmalıyız. Ve bu ligde sizi Golden State’ten daha fazla test eden başka bir takım yok.”

D’Angelo Russell’ın 13’e 8 şutta attığı 21 sayı da dahil olmak üzere ilk çeyreğin ilk 11 sayısıyla başlayan Lakers, 3. maçta Pazartesi günkü maçta neler olacağını garanti edecek hiçbir şeyin olmadığını biliyordu. Los Angeles’taki bu Batı Konferansı yarı finalinin 4’ü veya Çarşamba günü San Francisco veya ötesindeki 5. Maç.

READ  Danimarka'daki Mısır ve Türkiye Büyükelçilikleri önünde Kuran-ı Kerimler yakıldı.

Tıpkı Hamm’ın sezona 2-10’luk bir başlangıç ​​yapmak için mücadele ettiğinden beri vaaz verdiği gibi, Lakers playofflara katılmaya hak kazanarak oyunlarını enerji, çaba ve aciliyetle kontrol edebilir.

Çekimler düşüyor. Şutlar kaçacak. Oyuncuların bacakları bir maç tazeyken, sonraki maç yorgun.

Yine de James ve Davis’in Cumartesi günü söylediği gibi, disiplinli kaldıkları sürece Lakers’ın zihniyeti istikrarlı.

Hamm, “Bunda yanlış bir şey yok, açık, ne kazanırsak kazanalım, 30 takımın gerçekte kim olduğunu temsil etmiyor. 2. Maçı kaybetmek bizim kim olduğumuzu temsil etmiyor” dedi. “Sonuna kadar bir savaş olacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir