24 Haziran seçimleri için gerçekleştirilen bir röportajla gündeme gelen Süleyman Çakır, AK Parti’nin hizmetlerini anlatmamanın ihanet olduğunu öne sürerek, “Bu hizmetler niye 2002 yılından önce olmadı, ağlayasım geliyor” cümlesini kurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a verdiği destek röportajında yöresel şiveyle söylediği “Laiklik elden gidiyor” sözüyle sosyal medyada epeyce konuşulan, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün de “Sen bu ülkenin asil ama horlanmış gerçek sahibi, her seferinde iradenle nasıl da güzelleştiriyorsun her şeyi” mesajını paylaştığı emekli Süleyman Çakır, AA muhabirinin sorularını cevapladı.

Sinoplu olduğunu ve Üsküdar’da ailesiyle yaşadığını söyleyen Çakır, seçimden önce verdiği röportajda, ülkede geçmişte yaşanan sorunları, zulüm günlerini, vatandaşların öğrenmesi için dile getirmek istediğini belirtti.

İstanbul’da suların akmadığı, çöplerin toplanmadığı, hastanelerde uzun kuyrukların olduğu günleri yaşadığını ifade eden Çakır, AK Parti aleyhinde konuşanları ise vatan haini olmakla suçladı.

Çakır, şunları söyledi:

‘AK PARTİ’NİN YAPTIĞI HİZMETLERİ GÖRMEMEK İHANETTİR’

“Ülkedeki bu hizmetleri görünce eskileri anlatmamak elde değil. Bugün bakıyorsunuz, ambulans evlere geliyor. Her hastaneye gidiyorsun. SSK, devlet ve askeri hastanelere gidebiliyorsun. Her şey kolaylaştı. Bu iktidarın yaptığı hizmetleri görmemek, ihanettir, aleyhinde konuşan vatan hainidir, başka izahı olmaz.”

Çakır, daha sonra sözlerine şöyle devam etti:

“Darbeci kafalara bizim söylediklerimiz ters düşer, herkes algılayamaz. Adnan Menderes ‘vatana hizmet ediyor.’ diye asıldı. Rahmetli Erbakan’ın, 4-5 sefer siyasi iktidarını elinden aldılar, partisini kapattılar. O da hizmet verecekti. Şimdi gelelim AK Parti’ye… Hizmet verdiğinden dolayı 16 yıldır AK Parti’ye tuzaklar kuruldu. Batı kafasında olan, Türkiye’nin içindeki hainler AK Parti’yi istemiyor. Hala oyun bu. Oyun bitmez, bu AK Parti’yi yıkma peşindeler. Bu sefer ki ittifak, ‘memleket, bayrak, memlekete hizmet, halkın derdiyle dertleşelim, halka hizmet verelim’ derdi değildi, ‘AK Parti’yi nasıl yıkarız, AK Parti’yi bu milletin başından nasıl indiririz’ bütün gayret buydu. Bunun üzerine kuruldu AK Parti’nin karşısındaki bu ittifaklar. Millet, AK Parti’yi yıkma ittifakını, oyunları bozdu.”