ABD’nin önde gelen girişimcilerinden, yoğurt markası Chobani’nin kurucusu Hamdi Ulukaya’nın eski eşi Ayşe Giray’ı kaçıran iki şahıs yakalandı. Murat Ekdi ve Mustafa Gençoğlanoğlu adındaki iki şahıs çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

ABD’nin en zengin Kürt asıllı iş adamlarından Hamdi Ulukaya’nın eski eşi Ayşe Giray, 2 Türk tarafından Florida’nın West Palm şehrinde tehdit ve silah zoruyla kaçırılmıştı. Kaçarken yakalanan Murat Ekdi ve Mustafa Gençoğlanoğlu, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

BANKA HESABINDAN 2,5 MİLYON DOLARI ALMAK İSTEMİŞLER

Sponsorlu

Siirtli aşiret lideri Bedrettin Ekdi’nin ABD’ye kaçan 38 yaşındaki oğlu Murat Ekdi ülkede parasız kalınca West Palm Beach’te yaşayan Chobani’nin kurucusu ünlü iş adamı Hamdi Ulukaya’nın eski eşi 59 yaşındaki Ayşe Giray’ı arkadaşı 45 yaşındaki Mustafa Gençoğlanoğlu ile birlikte tehdit ve silah zoruyla kaçırdı. Giray’ın banka hesabından kendi hesaplarına 2.5 milyon doları zorla geçirmeye çalıştı.

MAĞDURU ŞOK TABANCASIYLA ETKİSİZ HALE GETİRMİŞLER

Aktarılan bilgilere göre, geçtiğimiz Pazartesi günü sabah 10.00 civarında West Palm Beach’te polis bankadan acil durum mesajı aldı.

Ayşe Giray ve Mustafa Gençoğlanoğlu’nun ise 1 senedir tanıştığı belirtiliyor.

İddiaya göre, olay günü Gençoğlanoğlu Giray’ın evinde boya-badana yapıyordu.

Giray, Gençoğlanoğlu’ndan kendisini tren istasyonuna bırakmasını istedi. Bu esnada Mustafa Gençoğlanoğlu kadına şok tabancasıyla 5-6 el ateş edip etkisiz hale getirdi. Ardından Giray’ı, suç ortağı Murat Ekdi ile önceden kiraladığı eve götürdü. Zanlılar kendine gelen Ayşe Giray’ın eline daha önce 3 kişinin vurulduğu olayda kullanılan tabancayı tutuşturarak tehdit etti. 4 milyon dolar ödememesi halinde polise şikayette bulunmakla tehdit etti.

Kendisini 3 gün başka bir evde tutarak burada zorla para istediği ve tehdit edildiğini öne süren Ayşe Giray “4 milyon istediler. Bende de o kadar para yok 2 milyon dolar olduğunu söyleyince benimle birlikte bankaya geldiler. Bankada otururken ben de bankadaki görevliden yardım istedim. Banka görevlisi panik butonuna basarak polise ihbarda bulundu” dedi.

Dışarıda bekleyen zanlılar kadının vezneden ayrıldığını görünce olay yerinden araçla kaçmaya çalıştı. İki zanlı yüksek hızla araba kullanırken polis tarafından gözaltına alındı. Arabadan olayda kullanılan şok tabancası, siyah eldiven ve maske çıktı.