iOS 10‘un bir çok özelliği iPhone kullanıcıları tarafından beğenildi.

İşte forumlarda yapılan yorumlardan ve anketlerden toplanan verilere göre beğenilen özellikler.

1iMessages

Daha önce sadece klasik şekilde mesajlaşmak amacıyla kullanılan iMessages uygulamasına bir çok yenilik getirilmişti. Kullanıcılar bu yeniliklerden en çok; Arama yapıp istediğiniz GİF’i yollamak ve hareketli yazılar oluşturmak gibi özellikleri beğendi.

2Kilit Ekranı

iOS ile birlikte kilit ekranı kişiselleştirilebiliyor. Örneğin; Kişilerinizi, hava durumunu, yapacaklar listenizi, takvimi veya üçüncü part uygulamaların bileşenlerini buraya ekleyebiliyorsunuz. iPhone kullanıcıları bu özelliği de beğenmiş.

3Uygulamaların Kaldırılması

Apple, iOS’un daha önceki versiyonlarında varsayılan olarak bulunan bazı uygulamaların kaldırılmasına izin vermiyordu. Fakat iOS ile birlikte kullanmadığınız uygulamaları kaldırabiliyorsunuz. Bu da kullanıcıların oldukça hoşuna gitmiş.

4Bedtime

iOS’ta ilk defa karşılaştığımız uygulamalardan biri olan Bedtime uygulaması uyku düzeninizi oturmaya çalışacak. Yatağa girdiğiniz ve kalkmak istediğiniz saati uygulamaya girerek uyku düzeninizin oluşmasını sağlayabilirsiniz.

5Kopyala/Yapıştır Tablosu

Eş zamanlı olarak telefonunuzda kopyaladığınız bir metni veya resmi hiç zaman kaybetmeden bilgisayarınızda kullanma imkanı sağlayan Kopyala/Yapıştır tablosu iOS 10’un en beğenilen özellikleri arasında.