11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Maslak’taki ofisine AK Partililerin yaptığı ziyaretlerin KHK tartışması sonrasında tamamen kesildiği iddia edildi.

Cumhuriyet gazetesinden Erdem Gül’ün kulis bilgilerine dayandırarak kaleme aldığı haberine göre, bazı görüş ayrılıkları bilinmesine rağmen birçok AK Partili Gül’ü ziyaret ediyordu. Bu ziyaretçiler arasında halen kabinedeki bazı bakanlar ve AK Partili vekiller bulunuyordu. KHK tartışması sonrasında bu ziyaretler bıçak gibi kesildi.

Erdem Gül şöyle yazdı: “Kulisler, artık AKP’li bakan ve milletvekillerinin Gül’e ziyaretlerinin sona ereceğini gösteriyor. AKP yönetimi ile Gül arasında yakın dönemde yeniden bir barış ve yumuşama da öngörülmediği için AKP’li ziyaretinin kolay olmayacağı ifade ediliyor. Bu durumda Gül, ağırlıkla kendisine yakınlığı bilinen az sayıda AKP’li ile eski milletvekillerinin ziyaretleriyle yetinmek durumunda kalacak.”

Sponsorlu

AK Parti’nin kurucularından olan Abdullah Gül, sivillere ’15 Temmuz ve devamı niteliğindeki terör eylemleri’ne şiddet kullanarak müdahale etmeleri durumunda hukuki dokunulmazlık getiren 696 sayılı KHK’daki ‘muğlaklığın’ hukuk devleti açısından ‘kaygı verici’ olduğunu ifade etmişti.

[Via Erdem Gül/Cumhuriyet]