Kız yurdunda yapılan bir ‘şaka’ öğrencilerin sinir krizi geçirmesine neden oldu

Nefise Sultan Kız Yurdu

Karaman’daki bir kız yurdunda kalan öğrenciler sabaha karşı fenalaştı.

Karaman’daki bir kız yurdu üniversite öğrencilerinin yaşadığı tuhaf bir olayla gündemde.

Yurtta kalan öğrencilerin bir kısmı dün gece sinir krizi geçirdi. Bunun üzerine yurda ambulans ve polis ekipleri sevk edildi.

Öğrencilerin anlattıklarına göre siyah giyimli bir kişi Arapça konuşarak odalara ‘sıra sizde‘ ve ‘öleceksiniz‘ yazılı notlar bıraktı…

Sponsorlu

Olay dün gece, bu yıl faaliyete giren ve 1400 öğrencinin kaldığı Nefise Sultan Kız Yurdu’nda meydana geldi.

Aktarılan bilgilere göre, yurtta kalan üniversite öğrencilerinden bir bölümü, uyurken odalarına gelen bir kişinin kendilerini korkuttuğunu iddia edip fenalaştı. Bu olayı duyan öğrencilerden bazıları da gece yataklarından kalkarken ‘korkudan’ sinir krizi geçirdi.

Yataklarından kalktıktan sonra korkudan dolayı yurdun dışına çıkmak isteyen öğrencileri yetkililer sakinleştirmeye çalıştı.

Bu sırada fenalaşan 8 öğrenci, ambulansla hastaneye kaldırılırken, çok sayıda öğrenciye de ambulansla yurdun önünde müdahale edildi.

Öğrencilerin anlattıkları ise hem düşündürücü hem de ürkütücüydü.

DHA’nın aktardığı bilgilere göre; öğrenciler, yaklaşık 2 haftadan bu yana bazı geceler odalarına giren siyah giyimli ve yüzü saçlarıyla örtülü bir kişinin kendilerini uyandırıp, yüzlerini okşadığını belirtti. Öğrenciler yine aynı kişinin Arapça bir şeyler söylediğini, ‘sıra sizde’, ‘öleceksiniz’ yazılı notları odalara bıraktığını söylediler.

Karaman’daki Kız Yurdunda Ürkütücü İddia: ‘Arapça Konuşan Siyah Giyimli Kişi, Odalara ‘Öleceksiniz’ Notları Bıraktı’

Öte yandan bazı odaların kapısında ise işaretlemelerin olduğu aktarıldı.

Yaşanan bu olaylardan sonra yurtta soruşturma başlatılırken KYK Genel Müdürlüğü’nden de bir açıklama geldi.

KYK: Maksadını Aşan Bir Girişim

KYK tarafından olayla ilgili ön inceleme yapıldığı belirtilirken yapılan açıklamada, “Yurt binasına dışarıdan yabancı bir kişinin girişinin olmadığı belirlenmiştir. İddialara konu olan eylemin yurtta kalan öğrencilerin maksadını aşan bir girişimi olduğu tespit edilmiştir.” cümlelerine yer verildi.