Kilo vermek, kilolardan hızlı şekilde kurtulmak herkesin hayali. Bu o kadar da zor değil.

Sizler için sağlıklı kilo vermenin yollarını araştırdık.

Bol su için

Zayıflamak istiyorsanız bol bol su için. Su metabolizma hızını arttırır. Daha çok kalori yakmanızı sağlar.

su

Kahvaltıyı atlamayın

Günün en önemli öğünü kahvaltıdır. Sağlıklı ve kalıcı zayıflamak için öğün atlamayın. Kahvaltı yapmak kan şekerini dengeler. Metabolik hızı arttırır. Bir sonraki öğünde daha az kalori alırsınız.

Sponsorlu

Türk Kahvesi için

Şekersiz ve aromasız kahvenin metabolizma hızını arttırma da etkisi çok büyüktür. Ara öğünlerde bir fincan türk kahvesi içerek zayıflayabilirsiniz. Tabii yanına tatlı veya çikolata koymayın 🙂

Tatlandırıcı içeren içeceklerden uzak durun

Meyve suları asitli içeceklere göre daha sağlıklı gibi görünse de, yüksek oranda şeker içerdiğinden içmemelisiniz. İçecek ihtiyacınızı su ve sodayla karşılayabilirsiniz.

Yeşilçay için 

Yeşilçay hem sağlığımız açısından hem de kilo verme açısından çok önemlidir. Normal çay yerine yeşilçay tüketebilirsiniz. Üstelik istediğiniz kadar.

3 beyazdan uzak durun: Un, tuz, şeker

Sadece kilo vermek için değil, sağlıklı bir yaşam için un, tuz, şekeri hayatınızdan çıkarın. Kalori değeri yüksek, besin değeri düşük olan bu gıdalar kilo vermeniz için en büyük engel.

Şeker; göbek ve bel gölgesindeki yağ oranını ve yeme arzusunu arttırır.

Tuz; iştah açıcı özelliği olduğundan daha fazla yiyecek tüketmenize neden olarak kilo vermenizi engeller.

Un; ekmek ve hamur işi obeziteyi arttırır.

Sebze tüketin

Öğün aralarında, acıktığınızda sağlıksız gıdalar yerine sebze yiyebilirsiniz. Sebzeler bol miktarda su içerdiğinden düşük kalorili ve sağlıklıdır. Akşam yemeğinde yüksek kalorili besinler tüketmek yerine güzel bi salata yemelisiniz.

zayıflamak için sebze yiyn

Uyumadan önce 4 saat  yemek yemeyin

Akşam yemeğinizi mümkün olduğunca erken yiyin. Geceleri metabolizmamız yavaş çalışır. Uyumadan önce yemek yerseniz vücut yediklerinizi yakamaz. Bu da kilo almanıza neden olur. Çok acıkırsanız bir kase yoğurt yemek yararlı olacak, gece metabolizmanızı hızlandırmaya yarayacaktır.

Egzersiz yapın

Zayıflamak yapmak için pahalı spor salonlarına gitmenize gerek yok. Evde zayıflama hareketleri yapabilirsiniz. İnternetten egzersiz videoları izleyebilirsiniz.

egzersiz

Bunların haricinde uyku düzeninize dikkat edin. İyi uyuyun.