İMC TV

KHK ile kapatılan ve aralarında İMC TV, Samanyolu, Bugün TV’nin de olduğu medya kuruluşlarının techizatları ihaleyle satışa çıkarıldı.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) aktarılan medya kuruluşları İMC TV, Bugün TV, Samanyolu, Kanal 35, Azadi Amed, Jiyan Tv, TV 10, Jiyan TV, Azadi TV, TARAF, Radyo Nur, Meydan, Yarına Bakış, Yeni Hayat, Kocaeli Manşet ve Demokrat Gebze Gazetesi ile Dost Ajans’ın demirbaş ve lisanslarının ihale yoluyla satışa çıkarılacağı açıklandı.

Açıklama TMSF’nin resmi web sitesi üzerinden yapıldı. Açıklamada kapatılan medya kuruluşlarının belirlenen demirbaş ücretlerinin listesi de kamuoyu ile paylaşıldı.

El konulan mallar ihale usülü 5 Eylül ile 10 Ekim tarihleri arasında satılacak.

Sponsorlu

FETÖ’ye ait olduğu belirtilen medya kuruluşları da bu listede yer alıyor. Listede FETÖ ile bağlantısı tespit edilen kanal ve gazetelerin satış bedeli diğer kanallardan çok daha fazla olduğu görülüyor.

Demokrat Haberde yer alan bilgiye göre, İMC TV ve TV 10, KHK’lardan doğan mağduriyetleri gidermek iddiasıyla kurulan OHAL Komisyonu’na da internetten yapılan başvuru formunda isimleri yer almadığı için başvuruda bulunamamıştı.

Satışa Çıkarılan Kuruluşların Mal Toplam Fiyatı

Bugün TV: 1.444.550 TL

İMC TV: 856.887 TL

FEZA Grup: 601.595 TL

Samanyolu: 140.000 TL

Samanyolu Grup: 965.000 TL