Kentucky, Fort Campbell yakınlarında iki ABD helikopteri çarpıştı.

Bir askeri sözcü, Çarşamba gecesi Kentucky üzerinde bir eğitim görevi sırasında iki ABD askeri helikopterinin çarpıştığını söyledi.

Herhangi bir kayıp olup olmadığı hemen bilinmiyordu. Sözcü Nondice L. Thurman, Perşembe günü erken saatlerde yaptığı açıklamada, mürettebat üyelerinin durumunun bilinmediğini söyledi.

Vali Andy Beshear Twitter’da dedi Ölümler bekleniyor ve Kentucky Eyalet Polisi ve eyaletin Acil Durum Yönetimi Bölümü kazaya müdahale etti.

Kentucky-Tennessee sınırındaki genişleyen bir askeri üs olan Fort Campbell’da çalışan Bayan Thurman, iki HH-60 Black Hawk saldırı helikopterinin Trigg County’de saat 22.00 sıralarında rutin bir tatbikat sırasında çarpıştığını söyledi.

“Komuta şu anda asker ve ailelerine bakmaya odaklanıyor” dedi ve kazanın soruşturma altında olduğunu da sözlerine ekledi.

Bayan Thurman, helikopterlerin Fort Campbell’da bulunan ve Ordu’ya ait olan 101. Hava İndirme Tümenine ait olduğunu söyledi. Yalnızca Hava Saldırı Kanadı. Dünyanın dört bir yanındaki çatışma bölgelerine gönderildi.

Helikopterlerdeki insan sayısı da dahil olmak üzere kazayla ilgili başka hiçbir ayrıntı hemen mevcut değildi.

Black Hawk helikopterinin değiştirilmiş bir versiyonu olan HH-60, hava saldırıları, tıbbi tahliyeler ve diğer amaçlar için kullanılabilir. orduya göre.

2018’de Irak’ta bir HH60 düştüğünde yedi asker öldü. A askeri soruşturma Daha sonra helikopterin pilot hatası sonucu iki bina arasına yatay olarak gerilmiş çelik bir kabloya çarptığı keşfedildi.

Bu büyüyen bir hikaye.

READ  Biden yeniden seçilmek için koşarken siyah seçmenlerin hayal kırıklığı köpürüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir