Kentucky Askeri Helikopter Eğitim Kazasında 9 Asker Öldü

Yetkililer Perşembe sabahı yaptığı açıklamada, Çarşamba gecesi Kentucky’de bir eğitim etkinliği sırasında iki ABD Ordusu Blackhawk helikopterinin düşmesi sonucu dokuz askerin öldüğünü söyledi.

Üssün Perşembe günü erken saatlerde yaptığı açıklamada, kazanın yerel saatle 22:00 civarında (23:00 ET), Ordu üssünün Fort Campbell batısındaki Drick County’de bir eğitim tatbikatı sırasında meydana geldiğini söyledi.

Dokuzu da 101. Hava İndirme Bölümü’ndeki Fort Campbell’da bulunuyor. En yakın akrabalarının bildirimi beklenirken kimlikleri açıklanmadı.

101. Hava İndirme Tümeni’nden John Lupas, her helikopterde beş ila dört kişi olduğunu söyledi ve bunu “çok yaygın” olarak nitelendirdi.

Yetkililer, kaza meydana geldiğinde bir eğitim tatbikatı sırasında iki HH-60 Blackhawk tıbbi tahliye uçağının uçtuğunu söyledi.

Lupas, ordunun Alabama’dan Perşembe günü geç saatlerde varacak ve kazanın nedenini araştırmaya başlayacak bir havacılık güvenliği ekibi gönderdiğini söyledi. Müfettişlerin, kazaya daha fazla ışık tutabilecek kara kutu gibi bir şey olan yerleşik bilgisayarlardan veri çekebileceğini umduğunu söyledi.

Lupas, “Bu, ailelerimiz, birimimiz ve Fort Campbell için gerçekten trajik bir kayıp ve en büyük önceliğimiz, Hava Kuvvetlerimiz olmadan ailelere ve askerlere bakmaktır.” dedi.

101. Hava İndirme Tümeni, Yalnızca Hava Saldırı Kanadı ABD ordusu Perşembe sabahı erken saatlerde bir tweet’te helikopter kazasını ve çok sayıda can kaybını doğruladı.

Kentucky Valisi Andy Beshear Perşembe günü düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi: “Özellikle son birkaç yılda Kentucky’deki kayıp hakkında çok şey biliyoruz. Her zaman yaptığımız şeyi yapacağız. Kollarımızı saracağız. bu aileler

Departman Perşembe günü erken saatlerde yaptığı açıklamada, Kentucky Eyalet Polisi, askeri müfettişler ve diğer kurumların helikopter kazası mahallinde olduğunu söyledi.

Kazadan sonra gazetecilere konuşan eyalet polisi, olayın kısmen ağaçlık bir alanda meydana geldiğini söyledi. Çöp sahasının çevresine çevre duvarı çekildiğini söylediler.

READ  Jeju, Güney Kore uçuşu: Asiana Airlines uçuşunda kapı havada açılırken korkunç anlar

“Çığlık atan Kartallar” lakaplı 101. Hava İndirme Tümeni, 16 Ağustos 1942’de faaliyete geçti ve Kentucky’nin Tennessee sınırına yakın bir yerde bulunuyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir