AK Parti Sakarya Milletvekili ve Dünya Supersport şampiyonu motosikletçi Kenan Sofuoğlu günlerdir gündemden düşmeyen üçüncü havalimanında F-16 pilotu ve Formula 1 arabasıyla yarıştı.

Yarışta Sofuoğlu’na “Red Bull Racing Formula 1 arabası”, “Tesla P100 DL”, “Lotus Evora 430 GT”, “Aston Martin The New Vantage”, “Solotürk F16 uçağı” ve “özel jet Challenger 605” rakip oldu.

Yarışı Kenan Sofuoğlu kazandı.

Sponsorlu

Öte yandan, inşaatta çalışan işçiler çalışma koşullarını protesto ederken, alanda yapılacak festivale katılması planlanan müzisyen Manuş Baba da tepkilerden sonra bu sabah konserlerini iptal ettiğini duyurmuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve CHP’li milletvekillerinden oluşan heyet önceki gün 3. havalimanı inşaatı şantiyesini ziyaret etmek istemişti.

CHP’lilerin bulunduğu konvoy jandarma engeli ile karşılaştı. Jandarmanın zırhlı araçlarla barikat kurduğu bölgeye CHP heyeti şantiyetine şantiyeye 10 KM’den geri çevirmişti.

Öte yandan HDP’li vekillerde protestolardan sonra 3. havalimanı şantiyesinde çalışan işçileri ziyaret etmek istemiş ama şantiyeye alınmamışlardı.