İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrail’in Gazze’ye düzenlediği son hava saldırılarına ilişkin “İsrail ordusu bedelini ödeyecek” tehdidinde bulundu.

Hamas’ın silahlı kolu olan İzzeddin el-Kassam Tugayları tarafından yapılan yazılı açıklamada, İsrail’in Gazze’de angajman kurallarını ihlal edişinin bedelini ödeyeceği belirtildi.

“Önümüzdeki günler düşmana ne büyük bir hata yaptığını, idaresini ne kadar kötü kullandığını ve direnişin kararlılığını gösterecek.” ifadesine yer verilirken açıklamada, Gazze’deki Filistin direniş gruplarıyla mücadeleyi yürüten düşman güçlerin yöneticileri ve karar mercilerinin “budalalıklarının boyutunu” anlamaları gerektiği ve “düşmanın pişman edileceği” vurgulandı.

Sponsorlu

Açıklamada, “Filistin halkının ve mücahitlerin kanlarının boşa gitmeyeceği” kaydedildi.

İsrail’in, abluka altındaki Gazze Şeridi’ne düzenlediği son hava saldırılarında 20 yaşındaki Filistinli Abdullah el-Atl ile 30 yaşındaki Muhammed es-Safedi yaşamını yitirmiş, 15 kişi de yaralanmıştı.

İsrail ordusunun, ABD Başkanı Donald Trump’ın “Kudüs’ü İsrail’in başkenti” olarak tanıdığı çarşamba gününden bu yana Gazze sınırında düzenlenen eylemlere müdahalesi nedeniyle de 2 Filistinli hayatını kaybetti.

Via Hatırlatıyor: Ne Olmuştu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak kabul etme ve büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararına tepki gösterdi.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile ortak basın toplantısında konuştu.

NetanyahuFransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile ortak basın toplantısında ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile ortak basın toplantısında konuşan Netanyahu, Filistinlileri “Kudüs’ün İsrail’in başkenti olduğunu kabul etmeye” davet etti.

Erdoğan’ın sözlerine de yanıt veren Netanyahu şöyle dedi:

“Erdoğan’ın sözleri İsrail’e saldırı niteliğindedir. Ülkesinde Kürt köylerini bombalayan, gazetecileri hapse atan, yaptırımların delinmesi konusunda İran’a destek veren, Gazze’de teröristlere yardım edip masumları öldüren bir liderden ahlak dersi alacak değilim.”

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’dan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun sözleriyle ilgili açıklama geldi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’nun Erdoğan’la ilgili sözleri için “En sert biçimde kınıyoruz” dedi.