Bu içerikte en iyi Kurt adam filmlerini listeledik.

Kurt adam efsanesi ilk kez ünlü tarihçi Herodot yazılarında bahsedilmiştir. Heredot’a göre kurt adam efsanesi, M.Ö. 5. yy’da bugünkü Karadeniz kıyılarında yaşamış olan İskitler zamanında çok bahsedilmekteydi.

İskitlerin arasında var olan büyücülerin çeşitli büyülerle dolunay zamanında kendilerini kurda dönüştürüp daha sonradan tekrar insan formuna döndüklerine inanılmıştır.

Kurt adam ya da insandan kurda dönüşme Yunan mitolojisinde de sıkça bahsedilmektedir. Yunan mitolosine göre tanrı Jüpiter, Arkadya Kralı Lycaon’ı cezalandırmış ve onu kurda dönüştürmüş, o da çevresine dehşet saçarak yaşamıştır.

Sponsorlu

Kurt adam efsanesinden bahsettikten sonra, sizler için en iyi kurt adam filmlerini sıraladık.

Ayrıca gençler tarafından çok fazla beğenilen bir dizi olan ve kurt adamları konu edinen Teen Wolf dizisine de izlemenizi öneririz.

Kurt Adam: Aramızdaki Canavar (Werewolf: The Beast Among Us)

Bir canavar 19.yüzyıl Avrupa’sında bir kasabada ay ışığı altında terör estirmektedir. Genç bir adam ise sevdiklerini bu felaketten kurtarmaya çalışmaktadır. Kasabanın doktoru ile yaptığı çalışmalar esnasında Daniel, kurt adam saldırılarının korkunç sonuçlarına tanıklık eder ve bu acımasız canavarı yok etmeye niyetlenir.

Bunun üzerine gizemli bir yabancı ve yetenekli kurt adam avcılarından oluşan ekibi canavarı yakalamak için kasabaya geldiklerinde, Daniel annesinin tüm itirazlarına rağmen onlara katılmayı teklif eder.

Ancak gruptakiler kısa süre içinde bu yaratığın daha önce karşılaştıkları tüm yaratıklardan daha güçlü, daha zeki ve daha tehlikeli olduğunu anlarlar.

Yapım yılı: 2012

IMDB puanı: 5.1

Kız ve Kurt (Red Riding Hood)

Kız ve Kurt

Valerie, iki erkek arasında kalmış olan genç ve güzel bir kızdır. Valerie, kalbini yoksul Peter’a kaptırmıştır. Ancak ailesi onu varlıklı Henry ile evlendirmek ister.

Birbirini kaybetmek istemeyen aşıklar, birlikte kasabadan kaçma planları yaptığı sırada korkunç bir olay yaşanmıştır. Valerie’nin kız kardeşi köyün çevresinde, karanlık ormanda sinsice dolaşan bir kurt adam tarafından vahşice öldürülmüştür. Yıllarca, insanlar bu yaratığa ayda bir kez hayvan kurban vererek kendilerine zarar vermesini engellemişlerdir. Ta ki, bir dolunay gecesi, kurdun aralarından birini öldürmesine dek.

Her dolunayda ölü sayısı arttıkça, Valerie kurt adamın sevdiği biri olabileceğinden şüphe duymaya başlar. Tüm köyü panik sarmıştır ancak Valerie yaratıkla arasında çok özel bir bağ olduğunu keşfeder. Fakat bu onları engellenemez bir sona doğru sürükleyecektir.

Yapım yılı: 2011

IMDB puanı: 5.4

Kurt Adam (Wolfman)

Kurt Adam

Annesini kaybeden Lawrence, yaşananları unutmak için kasabayı terk eder ve uzun yıllar boyunca ortalıkta görünmez.

Ancak kardeşinin nişanlısı Gwen, kaybolan kardeşini bulmak için yardım isteyince geri döner. Kasabaya ulaştığında bir kana susamışın kasaba halkını tek tek öldürdüğünü, olayı araştırmak için bir müfettişinin kasabaya geldiğini öğrenir.

Yapım yılı: 2010

IMDB puanı: 5.8

Karanlıklar Ülkesi (Underworld)

Karanlıklar Ülkesi

Selene, son derece güzel bir vampirdir. Selene, savaşçıdır ve sürekli vampirlerle kurt adamlar arasındaki savaşlar içinde yer alır.

O her ne kadar vampirler tarafında olsa da Micheal’a aşık olur ve Micheal bir kurt adamdır. Artık savaşların sona ermesini istemektedir.

Selene, artık Micheal’ı koruma gereksinimi duyar. Onun etrafını saran Lycanlar’ın oyunlarını kavrayıp çözmeye çalışır. Bu süreçte bambaşka bir şeyi farkeder. İki cephedeki türün zaaf ve güçlerini birleştirince ortaya yeni bir zorlu tür çıkmaktadır.

Bu tür kurt adamların yararına rol alacaktır.

Yapım yılı: 2003

IMDB puanı: 7.0

Çığlık (The Howling)

THE HOWLING

Haber sunucusu Karen White, bir seri katilin elinden zor bela kurtulur. Bu olayın yarattığı travma, bir rahatlama ihtiyacını devreye koyar. Karakterimiz anında soluğu ‘Koloni’ adlı kırsal bir bölgede alır.

Böylece görünürdeki Slasher filmi mizanseni yavaş yavaş kurt adamların cirit attığı bir evrenle değiş tokuş edilecektir.

Yapım yılı: 1981

IMDB puanı: 6.6