MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan arasındaki samimi diyalog, İYİ Parti’nin tepkisini çekti. İYİ Partili Seymen, “Bahçeli, HDP oylarına şirin görünmeye çalışıyor” dedi. İYİ Partili Çelik de, “Devlet Bey ülkücülerden esirgediği şefkati başkalarına göstermekte çok cömert” ifadesini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, dün TBMM Genel Kurulu’ndaki bütçe görüşmeleri esnasında bir süre sohbet etti. Bahçeli’nin daveti ile gerçekleştiği ve sadece karşılıklı olarak ‘hal hatır sorulduğu’ belirtilen diyaloğa İYİ Partililer tepki gösterdi.

Yeniçağ gazetesinde yer alan habere göre, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen, “Bahçeli, HDP oylarına şirin görünmeye çalışıyor” derken, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik, “Devlet Bey ülkücülerden esirgediği şefkati başkalarına göstermekte çok cömert” ifadesini kullandı.

Sponsorlu

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen, şu ifadeleri kullandı:

“‘Biz AK Parti ile beraberiz, AK Parti de sizlerle beraber, aman oylarınızı bizden dolayı AK Parti’ye vermekten imtina etmeyin. Biz de size karşı güler yüzlü ve sıcakkanlıyız’ imajı veriyor. Bir yandan AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, Sayın Genel Başkanımıza ve İYİ Parti’ye yönelik algı oluşturmak adına hiçbir dayanağı olmayan abuk sabuk ithamlarda bulunuyor. Diğer yandan kendi ortakları Devlet Bahçeli aynı genel kurul salonu içerisinde HDP ile muhabbet kuruyor. Dolayısıyla Sayın Devlet Bahçeli bir ay önce söylediğinden çark ederek AK Parti’ye destek verme kararı aldıktan sonra pazarlığın içinde yer alan HDP oylarına şirin görünmeye çalışıyor. Kimseyi kandırmaya çalışmasınlar. Türk milliyetçiliğini temsil ettiğini iddia eden MHP’nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, T.C tabelalarının indirilmesi konusunda, andımızın kararından sonra yumuşak tavrı, Uygur Türklerine yapılan baskıları ağzına almaması, Rahim Cavadbeyli ile ilgili tek kelime etmemesi gibi bütün bu konular Türk milliyetçilerinin adresinin MHP olmadığını İYİ Parti olduğunu ispatlıyor.”