İtalya’da eski Miss İtalya finalistlerinden Gessica Notaro’nun yüzüne asit atarak bir gözünü kaybetmesine yol açan erkek 15 yıl 5 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı.

2007’de Miss İtalya güzellik yarışmasına katılan, modellik yapan ve Rimini kentinde bir yunus akvaryumunda çalışan Notaro, Ocak 2017’de eski erkek arkadaşı Edson Tavares’in asitli saldırısına uğramıştı.

Notaro, Tavares’in ayrılmalarının ardından uzun süre peşini bırakmayarak kendisini rahatsız etmesi üzerine “stalking” (takip ederek tacizde bulunma) suçlamasıyla polise başvurmuş ve Tavares hakkında uzaklaştırma kararı aldırmıştı.

Sponsorlu

Gessica Notaro ile ilgili görsel sonucu

30 yaşındaki, Yeşil Burun Adaları asıllı Edson Tavares, 10 Ocak 2017’de düzenlediği hidroklorik asitli saldırının ardından açılan davada ilk olarak geçen yıl, 10 yılı asitli saldırı, 8 yılı da stalking nedeniyle olmak üzere toplamda 18 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Temyiz aşamasında Bologna İstinaf Mahkemesi’nin kararı ise dün açıklandı.

Gessica Notaro ile ilgili görsel sonucu

İstinaf Mahkemesi, Tavares’in avukatının, stalking ve saldırı suçlarının ayrı ayrı değil birlikte değerlendirilerek cezalandırılması talebini kabul etti ve cezayı 15 yıl 5 ay 20 gün hapis olarak değiştirdi.