Ülkemizin dört bir yanından ‘mutluluk’ haberleri geldi.

İstanbul, Siirt, Mersin, Gaziantep, Nevşehir ve daha bir çok ilimizde yeni doğan bebek haberlerini derledik.

Bu bebeklerin hepsi saat tam 00.01’de dünyaya geldi.

İstanbul

İstanbul Valisi Vasip Şahin, yeni yılın ilk bebeklerinden Esila bebeği ziyaret ederek altın hediye etti.

Vali Şahin ziyareti esnasında verdiği yeni yıl mesajında, “Milletimizin birlik ve beraberliği milletimizin muasır medeniyetler seviyesi üstüne çıkma amacıyla yürüyüşü önümüzdeki senelerde daha da hızlanacaktır” dedi.

Siirt

Siirt Devlet Hastanesinde Çayan ve Yakup Ay çiftçinin ikinci çocuğu, saat 00.01’de dünyaya geldi.

Sezaryenle 3 kilo 160 gram bir kız bebek dünyaya getiren Çayan Ay, yeni yılda bir kez daha anne olmanın mutluluğunu yaşadı.

Henüz ismi konmayan bebeğe ilk hediyesi, Siirt Belediyesi Özel Kalem Müdürü Yasin Güney tarafından takdim edildi.

Nevşehir

Nevşehir’de 2018 yılının ilk bebeği saat 00.01’te Kapadokya Hastanesi’nde doğdu.

Kapadokya Hastanesinde doğan Alim Emir bebek 3,800 gram olarak dünyaya geldi.

2018 yılının ilk bebeklerinden birine sahip olan Muharrem Ayşe Güleryüz çiftinin mutlulukları görülmeye değerken, çifti ilk tebrik edenler ise hastane çalışanları oldu.

Alim Emir bebeği dünyaya getiren Op.Dr. Yeliz Şenal, “Bebeğimizin sağlık durumu son derece iyi ve 3 kilo 800 gram olarak dünyaya gelmiştir. Allah bir ömür boyu mutluluklar versin.” dedi.

Baba Muharrem Güleryüz ise, “Çok mutluyuz. Rabbim yeni yılda güzel bir bebek nasip etti. Rabbim herkese böyle mutluluk yaşatmayı nasip etsin. Oğlumuzun ismini Alim Emir koyduk” derken Anne Ayşe Güleryüz ise “Çok mutluyum yeni yılda en güzel hediyemi aldım” ifadesini kullandı.

Mersin

Türkiye’nin ilk şehir hastanesi olma özelliği taşıyan Mersin Şehir Hastanesi’nde yeni yılın ilk bebeklerinden biri doğdu.

Merkez Toroslar ilçesindeki Şehir Hastanesi’ne 23.10’da başvuran Süleyman-Hülya Dündar çiftinin, yeni yılın ilk dakikalarında normal doğumla bir erkek çocukları oldu.

İsmini Mehmet Emin koydukları 3 kilo 400 gram ağırlığındaki bebek, hastanenin ve yeni yılın ilk bebeklerinden biri oldu.

Anne Hülya Dündar, gazetecilere yaptığı açıklamada, bebeği ocak ayının ilk haftası beklediklerini ancak yeni yılın ilk bebeği olması nedeniyle büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Mersin İl Sağlık Müdürü Sinan Bahçaçı da yeni yılın ilk bebeğini hastanede ziyaret ederek, çeyrek altın hediye etti.

Gaziantep

Gaziantep’te, yeni yılın ilk dakikasında 3 kilo 600 gram ağırlığında dünyaya gelen yeni yılın ilk bebeğine ise ’Yakup’ ismi verildi.

Muhasebeci Talip ve ev hanımı Yüksel Bostancı çiftinin saat 00.01’de dünyaya gözlerini açan ilk bebeği 3 kilo 600 gram olarak dünyaya geldi.

75’inci Yıl Kadın Hastalık ve Doğum Hastanesi’nde normal doğumla dünyaya gelen bebeği hastanede ziyaret eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, aileyi kutladı.

Tahmazoğlu, minik bebeğe çeşitli hediyeler ve yarım altın hediye etti.

Talip Bostancı, yeni yılın ilk dakikasında doğal ilk bebeklerine kavuştukları için mutlu olduklarını belirtti.

İlk bebeğine kavuşan ve duygulanıp gözyaşı döken Yüksel Bostancı ise, oğluna Yakup ismini verdiklerini belirtti.

[Via DHA,İHA]