Gazeteci ve TV sunucusu İsmail Küçükkaya savcılık tarafından ifade vermeye çağrıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın eşi İlyas Kaya’nın ByLock kullandığı iddiasını gündeme alan Sunucu İsmail Küçükkaya ve konu hakkında isim vermeden bir paylaşımda bulunan Avukat Fidel Okan hakkında savcılık tarafından soruşturma başlatıldı.

Türkler Rotterdam kentinde protesto eylemleri yaptı. [Görüntülerde Fatma Betül Sayan Kaya’nın polislerle girdiği diyalog var]
Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın eşinin FETÖ’nün kriptolu haberleşme programı ByLock kullandığı iddiasını gündeme getiren gazeteci İsmail Küçükkaya ile konu hakkında sosyal medya hesabı Twitter’da isim vermeden bir paylaşım yapan Avukat Fidel Okan hakkında da soruşturma başlattı.

Soruşturmanın gerekçesinin ‘kamu görevlisine hakaret‘ ve ‘Türkiye Cumhuriyeti hükümetini alenen aşağılama‘ olduğu ifade edildi.

Sponsorlu

Bakırköy Başsavcılığı “İsmail Küçükkaya ve Fidel Okan hakkında, TCK 301 ve 125. Maddeleri kapsamında Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini alenen aşağılama ve Basın yoluyla kamu görevlisine hakaret suçlarından soruşturmaya başlanılmış olup her iki şüpheli ifadeleri için başsavcılığa çağrılmışlardır” açıklamasında bulundu.