IŞİD’in, 1 Mayıs 2016 tarihinde düzenlediği ve 3 polisin yaşamını yitirdiği Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’ne yönelik saldırının sanıkları 2’nci kez hakim karşısına çıktı.

Sanıklardan canlı bomba eylemini gerçekleştiren İsmail Güneş’in eşi Fadile Güneş, kocasının öldüğünü emniyette öğrendiğini ve onun ölümüne üzülmediğini söyledi.

Mayıs 2016’da gerçekleştirilen saldırıda çoğunluğu polis memuru 34 kişi yaralanmıştı.

Sponsorlu

Saldırının ardından başlatılan soruşturmada polis ekipleri, onlarca kişiyi gözaltına aldı ve sanıklardan 60’ı çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

DHA’nın aktardığı bilgilere göre, görülen ilk duruşmada 3 sanık serbest bırakılırken bugün 57’si tutuklu 110 sanığın yargılandığı davanın 2’nci duruşması başladı.

‘Patlama Olduğunda 9 Yıllık Evliydik’

Duruşmada savunma yapan İsmail Güneş’in tutuksuz yargılanan eşi Fadile Güneş, eşiyle arasının bozuk olduğunu ayrılma aşamasında olduklarını ve eşinin ölümüne üzülmediğini belirtti.

Güneş savunmasında, “İsmail ile 2007 yılında evlendik. 2 çocuğum var, patlama olayı olduğu zaman 9 yıllık evliydik. Eşimin ne zamandır bu örgütün içinde olduğunu bilmiyorum. Bana hiçbir şey anlatmazdı” şeklinde konuştu.

Mahkeme başkanın sorusu üzerine eşinin öldüğünü üzülmediğini kaydeden Fadile Güneş sözlerine şöyle devam etti:

“Eşimin öldüğünü emniyette öğrendim, öldüğüne üzülmedim. Çünkü şu anda içinde bulunduğum durumda olduğum için, beni bu hale düşürdüğü için. Zaten evliliğimizde sorunlar vardı, kendisi çalışmıyordu, anlaşamıyorduk. 2 defa da ayrılmaya kalkıştım ama beni çocuklarımı göstermeme tehdidi ile bırakmadı.”

[Via DHA]