IŞİD Lideri Ebubekir El Bağdadi, terör örgütü DAEŞ üyelerine; ‘Türkiye bugün artık menzilinize girdi, cihadınızın hedeflerinden biri haline geldi. Orayı işgal edin’ çağrısı yaptı.

Terör örgütü IŞİD lideri Ebubekir el Bağdadi’ye ait olduğu söylenen ve Reuters haber ajansının duyurduğu henüz teyit edilemeyen 31 dakikalık ses kaydında, Musul operasyonunun başarısız olacağından emin olunduğunu söyleniyor ve IŞİD üyelerine ‘Türkiye’yi işgal edin’ çağrısında bulunuyor.

Sputnik’te yer alan habere göre, Irak ordusu ve Peşmerge’nin 17 Ekim’de başlattığı Musul operasyonundan bu yana bir ilk özelliği taşıyan kayıtta operasyona ilişkin bazı ifadeler şöyle: “İslam Devleti’nin bugün sürdürdüğü büyük cihat ve giderek şiddetlenen bu savaş, zaferden bir adım ötede olduğumuza inancımızı artırıyor. Ninova halkı, ‘Allah düşmanlarına” karşı sürdürdüğümüz cihadın zayıflamasına izin vermemeli.”

Sponsorlu

“Türk Askerlerine Nefretinizin Ateşini Boşaltın!”

Bağdadi’ye ait olduğu söylenen ses kaydında, IŞİD üyelerine seslenerek, “Artık nefretinizin ateşini Türk askerlerine boşaltabilirsiniz” ifadesini kullanıyor.

Ses kaydındaki yer alan bazı çarpıcı ayrıntılar ise şöyle;

Terör örgütü lideri üyelerine seslenerek, “Türkiye bugün artık menzilinize girdi, cihadınızın hedeflerinden biri haline geldi. Orayı işgal edin, ve güvenli olduğunu sandığı yerlere korku salın” diyor.

IŞİD militanları
IŞİD militanları

‘KANLARININ NEHİR GİBİ AKMASINI SAĞLAYIN’

Ses kaydında, örgütün intihar timlerine de çağrı var; “İnanmayanların gecesini gündüze çevirin, topraklarında yıkım yaratın, kanlarının nehir gibi akmasını sağlayın” deniliyor. Kayıtta, ‘kafir’ tabiri kullanılan Suudi Arabistan’a da saldırı çağrısı var.

‘LİDERİNİZ ÖLDÜRÜLSE BİLE…’

Öte yandan terör örgütü lideri Bağdadi, kayıtta dünya genelindeki IŞİD sempatizanlarına “Lideriniz öldürülse bile Irak ve Suriye’ye göç edin” çağrısında bulunuyor.