IŞİD, Rusya’da düzenlenecek 2018 FIFA Dünya Kupası için Messi’nin kullanıldığı bir görselle bomba tehdidinde bulundu.

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) ismiyle yüzlerce katliam ve saldırı planı düzenleyen örgüt, gelecek yaz Rusya’nın ev sahipliğinde düzenlenecek olan Dünya Kupası’na katılacak ülkeleri terör saldırısı yapmakla tehdit eden ve Lionel Messi’nin kullanıldığı bir poster yayınladı.

IŞİD Elemanları

Terör faaliyetlerini izleyen SITE adlı istihbarat oluşumuna göre, IŞİD yanlısı medya grubu Wafa tarafından paylaşılan afişte Barcelona futbol kulübünde oynayan ünlü futbolcu Lionel Messi, demir parmaklıkların arkasında kan ağlıyor ve afiş üzerinde “Kaybetmek sözlüğünde olmayan bir devletle savaşıyorsunuz” sözleri bulunuyor.

Yine aynı medya grubunun paylaştığı başka bir afişte ise New York’taki One Worldwide Plaza gökdeleni, kanlı bir satır ve silahlı bir IŞİD üyesi yer alıyor. Bu afişte ise “Yakında. Sadece terör. Saldırılarınızın cezasını kendi topraklarınızda ödeyeceksiniz” ifadesinin yazıldığı görülüyor.

Sponsorlu

IŞİD, geçtiğimiz günlerde de, bir futbol sahası ile bomba ve silahlı bir teröristin bulunduğu bir afiş paylaşmış, daha önce de Rusya’da ki turnuvada saldırı yapacaklarına dair tehdit içeren resimler paylaşmıştı.

2018 FIFA Dünya Kupası maçları Haziran ve Temmuz aylarında Rusya genelinde 11 şehirde oynanacak.

[Via]