Suriye ve Irak’tan temizlenen IŞİD, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararı alması ardından internet üzerinden ABD topraklarında saldırı düzenleme tehdidinde bulundu.

IŞİD, Trump’ın Kudüs kararı sonrası ABD topraklarında saldırı tehdidinde bulundu.

Sputnik’in aktardığına göre, örgüte ait olduğu belirtilen hesaplardan biri mesajlaşma uygulaması Telegram üzerinden intihar yeleği ve New York’taki Tımes Meydanı’nın fotoğraflarını paylaşarak “Son saate kadar topraklarınızda daha fazla operasyon yapacağız ve sizi Irak, Yemen, Libya, Suriye ve Afganistan’da başlattığınız ateşle yakacağız. Sadece bekleyin” diye yazdı.

Sponsorlu

Başlığına ‘Bizi bekleyin’ ve ‘Manhattan’daki IŞİD’ yazılan mesajda ayrıca “Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması, bizim de senin ülkenin başkentini patlayıcılar olarak tanımamıza yol açacak” ifadeleri kullanıldı.

IŞİD üyeleri daha önce de Trump ve İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’yu El Aksa Camii önünde infaz ederken gösteren bir afiş yayınlamıştı.

Son olarak New York Times Meydanı yakınlarındaki metro istasyonunda Bangladeşli bir göçmen Akayed Ullah adlı kişi üzerindeki boru tipi bombayı patlatmış ve kendisi dahil 4 kişinin yaralanmasına sebep olmuştu.

[Via Sputnik]