13 Haziran tarihinde düzenlenen WWDC etkinliğinde tanıtılan iOS 10 ve MacOS Sierra şuandan itibaren cihazlara yüklenebilir.

Apple tarafında “public beta” adı altında tanıtılan sürümler dünya genelinde iPhone ve Macbook kullanıcıları tarafından indirilmeye başlandı. Halka açık güncellemelerin duyurulması ardından yüklemelerin nasıl olacağı ile ilgili kafalarda bazı soru işaretleri oluştu. Bu yüzden bu haberimizin sonunda kurulum adımlarını sizinle paylaşacağız.

iOS 10 ve MacOS Sierra görkemli bir etkinlik ile tanıtılmıştı. iOS 10 için özellikle vurgulanan bazı özelliklerin yanında getirilen yenilikler ise kullanıcıların dikkatini çekti. Apple Müzik uygulamasının sade bir görünüm aldığı iOS 10’da mesajlaşma ise artık daha eğlenceli hale getirildi.

Sponsorlu
iOS 10 ve özellikleri
iOS 10 ve özellikleri

iOS 10 Public Beta sürümünü telefonunuza yüklemek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • Yedekleme Önemli: Mutlaka yükseltme yapmadan önce iTunes ile bir yedek yapmalısınız.
  • Öncelikle size ait bir hesap ile Apple Beta Yazılım Yükleme Programına kayıt olmanız şart eğer hala böyle bir hesabınız yoksa  beta.apple.com adresine gidip Apple hesabınız ile oturum açmalısınız.
  • Daha sonra cihazınıza göre MacOS Sierra veya iOS bölümüne gidip buradan “Enroll your iOS Device” kısmına tıklıyoruz.
  • En son aşamada ise http://beta.apple.com/profile adresinden profilinize tıklayıp Ayarlar → Genel Yazılım güncelleme adımlarına sırayla gidiyoruz. Burada karşınıza “Şimdi Yükle” seçeneği çıkacaktır.